Foto: LETA

Saldus novada Novadnieku pagastā sprādziena rezultātā piektdien sabrukusi daļa divstāvu dzīvojamās mājas, no kuras izglābti divi cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Šodien plkst.12.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Saldus novada Novadnieku pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā bijis sprādziens un daļa mājas sabrukusi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka daļa mājas ir sabrukusi un tajā var atrasties cilvēki.

Ugunsdzēsēji glābēji izglāba divus cilvēkus un nogādāja viņus ārpus bīstamās zonas un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. No ēkas otrā stāva saviem spēkiem izkļuva vēl viens cilvēks.

VUGD norobežoja notikuma vietu.

Kā informēja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ance Rozīte, ap plkst.13 Valsts policijā tika saņemts izsaukums uz Saldus novadu, Novadnieku pagastu, māju "Mežvidi", kur noticis sprādziens. Uz notikuma vietu izbrauca Valsts policija, VUGD un citi atbildīgie dienesti.

Sākotnējā Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka, iespējams, ir notikusi gāzes noplūde, kā rezultātā ir noticis sprādziens. Mājas iedzīvotāji nekavējoties tika evakuēti, savukārt trīs personas ir cietušas. Pašlaik māja ir norobežota.

Par šo negadījumu Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirknī ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18.nodaļas, proti, par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu. Pašlaik notiek izmeklēšana un policija skaidro notikušā apstākļus.

Kā informēja NMPD pārstāve Inga Vītola, izsaukumu uz Saldus novada Novadnieku pagastu NMPD saņēma plkst.12.53. Notikuma vietā bija četras mediķu brigādes, tai skaitā ārsta speciālista brigāde. Bija trīs cietušie.

Vienai personai NMPD mediķu palīdzība nebija nepieciešama. Divas personas nogādāja ārstniecības iestādē - vienu vidēji smagā, stabilā stāvoklī, otru personu nogādāja ārstniecības iestādē smagā stāvoklī ārsta speciālista pavadībā.

Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts (LZP), kurš apsekojis negadījuma vietu, pastāstīja, ka negadījums noticis divstāvu dzīvojamajā mājā, kurā ir pieci privatizēti dzīvokļi. Sprādzienu, iespējams, izraisījusi gāzes noplūde, taču to noskaidros izmeklēšanā Valsts policija.

Viņš norādīja, ka visi mājas iedzīvotāji ir atraduši sev dzīvesvietas pie tuviniekiem, jo uzturēties ēkā ir dzīvībai bīstami.

"Ēka sastāv no trijām daļām, viens stūris ir pilnībā sabrucis un nav atjaunojams, kamēr vidusdaļu varbūt varēs nostiprināt un saremontēt. Otrs mājas gals nav cietis. Iedzīvotāji ēkā varēs atgriezties vien tad, kad savu atzinumu par ēkas tehnisko stāvokli būs sniedzis būvinženieris," uzsvēra Zusts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!