Foto: LETA

Savulaik no partijas "KPV LV" 13. Saeimā ievēlētais deputāts Māris Možvillo būs līderis partijas "Apvienība Latvijai" Vidzemes sarakstā, liecina otrdien, 2. augustā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegtais politiskā spēka kandidātu saraksts rudenī gaidāmajās vēlēšanās.

"Apvienība Latvijai" līderis Rīgā ir SIA "PR Holding" valdes priekšsēdētājs Jānis Riņķis, ar otro numuru kandidē Rīgas 47. vidusskolas skolotāj Jānis Lapinskis, bet ar trešo – Maksātnespējas konsultācijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš.

Možvillo ir līderis partijas Vidzemes sarakstā, bet aiz viņa ar otro kārtas numuru kandidē AS "Valmieras Stikla šķiedra" ražošanas operators Artūrs Leitlands, bet ar trešo – students Jānis Vīksna.

"Apvienības Latvijai" līderis Kurzemē ir portāla "dunika.lv" administrators Guntis Rolis, ar otro kārtas numuru kandidē SIA "BASK Apsardze" apsargs Jānis Gaudiešus, bet ar trešo – SIA "AHG" izpilddirektors Egils Matīss Madelis.

Partijas Zemgales saraksta līderis ir SIA "Synerica" nodaļas vadītājs Uldis Godainis, ar otro kārtas numuru kandidē SIA "Konstants" būvdarbu vadītāja palīdze Viola Ķikute, bet ar trešo – pensionārs Jānis Labrencis.

Savukārt partijas Latgales līderis ir SIA "Yetti group" valdes priekšsēdētājs Iļja Zļenko, ar otro kārtas numuru kandidē Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieks Edmunds Visockis, bet ar trešo – Dauvgavpils 7. pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Agita Pavloviča.

14. Saeimas vēlēšanās no "Apvienības Latvijai" kandidēs kopumā 73 cilvēki, no kuriem 72,6% ir vīrieši, bet 24,7% – sievietes. Kandidātu vidējais vecums ir 48,9 gadi. Jaunākais kandidāts ir 21 gadu vecs, bet vecākais – 85 gadu vecs. 57,5% kandidātu ir ar augstāko izglītību, bet 42,5% – ar vidējo izglītību.

Partijas 4000 zīmju programmas mērķis ir "Sociāli taisnīga un latviska Latvija". Partija vēlas panākt tautas balsošanu par valstij būtiskiem jautājumiem, samazināt valsts pārvaldes aparātu, paredzēt tautas vēlētu prezidentu, reformēt Iekšlietu ministrijas sistēmu, palielināt zinātnes finansējumu, noteikt vakcināciju kā brīvprātīgu, likvidēt OIK utt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!