Foto: F64
Saistībā ar rekonstrukcijas darbiem Grebņevas robežkontroles punkta caurlaidība ir stipri samazinājusies. Šobrīd uz ieceļošanu Latvijā darbojas tikai viena josla vieglo transportlīdzekļu plūsmai, kas ievērojami kavē robežpārbaudes procedūru īstenošanu, portāls "Delfi" noskaidroja robežsardzē.

Tāpat kontekstā ar situāciju Ukrainā ir ievērojami palielinājies valstī ieceļojošo personu(Ukrainas un Moldovas valsts piederīgo) skaits, vairums no viņiem ir kājāmgājēji.

Valsts robežsardze atgādina, ka robežpārbaudes procedūras tiek veiktas prioritārā secībā un primāri tiek pārbaudītas valsts robežu šķērsojošās personas – kājāmgājēji, vieglo transportlīdzekļu caurlaidība robežkontroles punktā ir vidēji 4-5 automašīnas stundā.

Šobrīd uz ieceļošanu Latvijā Grebņevas robežkontroles punktā rindā gaida 30 vieglās automašīnas.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju Valsts robežsardze aicina Latvijas valstspiederīgos pamatoti apsvērt nepieciešamību doties uz Krievijas Federāciju. Savukārt, ja šāda galēja vajadzība pastāv, tad atgriežoties lūdzam attiekties ar sapratni pret esošo situāciju un ņemt vērā, ka sakarā ar rekonstrukcijas darbiem un palielinātu ieceļojošo personu plūsmu, vieglo transportlīdzekļu vadītājiem, rindā uz robežpārbaudi var nākties gaidīt līdz pat 20 stundām.

Kā alternatīvu ieceļošanai Latvijā Valsts robežsardze piedāvā Vientuļu (Bruņiševa) robežkontroles punktu, kur ir salīdzinoši mazāka plūsma, taču arī šī robežkontroles punkta caurlaidība ir pārpildīta un ir jārēķinās ar transportlīdzekļu rindām un iespējams gaidīšanu vairāku stundu garumā. Valsts robežsardze dara visu iespējamo, lai robežpārbaudes tiktu veiktas maksimāli īsākos termiņos un ārējo robežu šķērsojošām personām sagādātu pēc iespējas mazākas neērtības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!