Foto: LETA
Kopš Krievijas sāktā kara pret Ukrainu līdz šim Latvijā reģistrēti 36 369 Ukrainas civiliedzīvotāji, bet 30 920 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.

Savukārt izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību nodrošināta 12 452 personām. Tas nozīmē, ka pārējie bēgļi atraduši dzīvesvietu paši vai arī mitinās pie draugiem un radiem, iepriekš skaidroja IeM.

Starp bēgļiem sievietes ir 46%, bet vīrieši - 22%. Bērni veido 32% bēgļu, no kuriem absolūti lielākā daļa ir vecumā no diviem līdz 17 gadiem.

Ar aktuālo IeM sagatavoto informāciju par bēgļiem šodien slēgtā sēdē iepazinās arī valdība.

Ukrainas iedzīvotāji, kuriem ir biometriskās pases un nav nepieciešama ne sociālā palīdzība, ne palīdzība ar izmitināšanu, var uzturēties Latvijā līdz 90 dienām gada laikā, par to neinformējot valsts iestādes.

Valdība jūlija beigās pieņēma grozījumus noteikumos par primāri sniedzamā atbalsta nodrošināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas paredz Ukrainas bēgļu izmitināšanai līdz 60 dienām paredzēt segt lielākas izmaksas.

Kopš Krievijas iebrukuma sākuma 24. februārī Ukrainā savas mājas bijuši spiesti pamest miljoniem cilvēku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!