Foto: LETA

Pašlaik Latvijā vērojamajam karstuma vilnim cilvēki ir labāk sagatavojušies, tāpēc viņiem retāk nepieciešama medicīniskā palīdzība, sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

NMPD novērojumi liecina, ka vasaru pirmajos karstuma viļņos dienests saņem vairāk ar karstumu saistītus izsaukumus, bet nākamajiem karstuma viļņiem cilvēki jau ir vairāk sagatavojušies, ņemot vērā savu līdzšinējo pieredzi.

Pēdējās diennakts laikā saistībā ar karstumā iegūtām nopietnākām veselības problēmām ārstniecības iestādēs nogādāti divi cilvēki. Vītola nevarēja precizēt, kādas konkrēti problēmas radušās minētajiem pacientiem, bet parasti tās saistītas ar ilgstošu uzturēšanos saulē.

Oranžā laikapstākļu brīdinājuma laikā NMPD aicina izvairīties no uzturēšanās tiešos saules staros, īpaši dienas vidū, visas dienas laikā regulāri uzņemt šķidrumu, padzerties vēl pirms parādās slāpes, izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī nodrošināt dzīvojamo un darba telpu vēdināšanu un atdzesēšanu.

NMPD atgādina gados vecākiem cilvēkiem apzināties mainīgos laikapstākļus un nedoties garākās pastaigās un neuzturēties ilgstoši tiešā saules kontaktā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!