Foto: Latvijas armija

Latvija piegādājusi Ukrainai sešas pašgājējhaubices "M109A5Oe" un to lietošanai nepieciešamo munīciju, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijā (AiM).

Šādu lēmumu 28. jūlijā pieņēmis Ministru kabinets.

AiM informēja, ka pašgājējhaubices "M109A5Oe" šāviena attālums ir 22 kilometri ar standarta munīciju, savukārt ar uzlabotas darbības munīciju šāviena distances attālums ir 30 kilometri.

Haubice spēj atklāt uguni minūtes laikā no uzdevuma saņemšanas, kā arī pēc uguns uzdevuma veikšanas 30 sekunžu laikā atstāt uguns pozīciju. Pašgājējartilērijas sistēmā ir iebūvēta pusautomātiskā lādēšanas iekārta, inerciālā navigācijas sistēma, elektrosistēma un artilērijas uguns vadības sistēma.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) pauda, ka Ukrainai atbalsts no pārējās Eiropas ir jāsaņem nepārtraukti. Viņa vērtējumā, šis ir efektīvs dāvinājums, jo, pateicoties sabiedroto līdz šim sniegtajam atbalstam, Ukrainas karavīri ar šīm iekārtām jau prot rīkoties un tās var izmantot aizsardzībai nekavējoties.

Par Latvijas veikto piegādi atzinību paudis arī Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs, mikroblogošanas vietnē "Twitter" norādot, ka no Latvijas saņemtās sešas haubices "M109A5Oe" jau rāda rezultātus kaujas laukā un par nelokāmo atbalstu pateicies Pabrikam un Latvijas tautai.

AiM atgādināja, ka Latvija ir viena no valstīm, kas Ukrainai sniegušas apjoma ziņā visnozīmīgāko atbalstu attiecībā pret iekšzemes kopproduktu. Latvija Ukrainai ir piegādājusi ieročus un individuālo ekipējumu, bezpilota lidaparātus, sausās pārtikas uzturdevas, munīciju, prettanku ieročus un pretgaisa raķetes "Stinger" vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā.

Savukārt, vakar, 15. augustā Latvijas Aizsardzības ministrija informēja par četru helikopteru – divu Mi-17 un divu Mi-2 piegādi Ukrainai.

Tāpat Latvija ir viena no Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalstīm, kuras apņēmušās palīdzēt Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju. Iepriekšējā Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksme notika šī gada 11. augustā Kopenhāgenā, un tajā piedalījās daudzu pasaules valstu aizsardzības ministri, tostarp Pabriks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!