Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Starptautiskajai sabiedrībai ir jāpalielina spiediens uz Krieviju, starptautiskās Krimas platformas otrajā samitā uzsvēra Latvijas prezidents Egils Levits.

Prezidenta kancelejā informēja, ka Levits kopā ar citiem pasaules valstu un valdību vadītājiem, starptautisko organizāciju pārstāvjiem piedalījās Starptautiskās Krimas platformas otrajā samitā, kuru virtuāli rīkoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Mēs šajā cīņā esam kopā ar Ukrainu. Latvija sniedz visu iespējamo atbalstu, bet mums visiem ir jādara vēl vairāk. Militārais, finansiālais un humānais atbalsts ir būtisks. Taču mums ir arī jāpalielina starptautiskais spiediens uz Krieviju," norādīja Levits.

Latvijas politiķis uzskata, ka ir jāsadarbojas ar starptautiskajiem partneriem visā pasaulē, lai panāktu viņu izpratni un atbalstu Ukrainai - jāpastiprina sankcijas, jāierobežo Krievijas iedzīvotāju ceļošana ārpus Krievijas, jo tiem, kuri atbalsta agresiju, nevajadzētu baudīt izklaides braucienus Eiropā.

"Mums ir jānosoda jebkurš Krievijas mēģinājums ar spēku integrēt Ukrainas teritorijas daļas. Mums vienmēr ir jāatbalsta Ukrainas neatkarība, suverenitāte un teritoriālā integritāte tās starptautiski atzītajās robežās," turpināja Levits.

Krimas platformas stingrā apņemšanās ir neatzīt Krievijas nelikumīgo Krimas aneksiju. Prezidents uzsver, ka tas ir svarīgi, jo Latvijas gadījumā tas ļāva Latvijai atjaunot neatkarību pat pēc 50 okupācijas gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!