Foto: Shutterstock

Uz Latvijas autoceļiem ir pieaudzis agresīvi braucošo autovadītāju skaits, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Aivars Aksenoks.

Viņš norādīja, ka, pēc Valsts policijas datiem, pēdējo gadu laikā strauji pieaug par agresīvu braukšanu sodīto autovadītāju skaits, kā arī fotoradari šogad fiksē daudz vairāk autovadītāju, kuri pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu.

"Autovadītāju uzvedība ir kļuvusi agresīvāka," teica Aksenoks, pieļaujot iespēju, ka zināma loma agresivitātes pieaugumam ir videi, kurā mēs šobrīd dzīvojam, tostarp gan Covid-19 pandēmijai, gan karam, gan arī ar karu saistītajai sarežģītajai ekonomiskajai situācijai.

Vienlaikus Aksenoks gan arī atzīmēja, ka policijai šobrīd ir daudz vairāk iespēju kontrolēt agresīvu braukšanu, tostarp tiek izmantoti arī droni.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!