Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Latvijas prezidents Egils Levits pēc ierašanās Kijivā piektdien uzturas Ukrainas galvaspilsētā divu dienu vizītē, noskaidrojis Ukrainas medijs "Jevropeiska pravda", norādot, ka līdz ar to Levits kļuvis par pirmo Rietumu līderi, kurš kopš Krievijas pilna mēroga kara sākuma nakšņojis Ukrainas galvaspilsētā.

Tradicionāli līderu vizītes programmas netiek publiskotas līdz to noslēgumam.

Levits piektdien pēc sarunām ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski nāca klajā ar aicinājumu sākt sarunas par Ukrainas uzņemšanu Eiropas Savienībā.

Latvijas prezidents Kijivā Drosmes alejā piedalījās plākšņu atklāšanas ceremonijā, kas veltītas vairākiem Rietumu līderiem, arī viņam pašam.

Levits Kijivu jau apmeklēja 13. aprīlī, tad kļūstot par vienu no pirmajiem Rietumu līderiem, kas kara apstākļos apmeklējis Ukrainas galvaspilsētu.

Kijivā piektdien Drosmes alejā tika atklātas divas plāksnes, kas veltītas Levitam, Polijas un Čehijas premjerministriem Mateušam Moraveckim un Petram Fialam, bijušajam Polijas vicepremjeram Jaroslavam Kačiņskim un Slovēnijas ekspremjeram Janezam Janšam, piektdien pavēstīja Ukrainas prezidenta birojs.

Viena plāksne veltīta Levitam, bet otra - Moraveckim, Fialam, Kačiņskim un Janšam.

Drosmes aleju Kijivā 23. augustā atklāja Zelenskis un Polijas prezidents Andžejs Duda. Tajā iemūžināti Ukrainas partnervalstu politisko līderu un citu pārstāvju vārdi, kas Ukrainai sniedz svarīgu atbalstu cīņā ar Krieviju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!