Foto: LETA

Ministru kabinets otrdien, 11. oktobrī, piešķīris 638 254 eiro iekšlietu dienestiem Latvijas un Baltkrievijas robežas drošības stiprināšanai, portālu "Delfi" informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Valdība lēma piešķirt IeM 590 841 eiro, lai segtu izdevumus saistībā ar situāciju uz Latvijas un Baltkrievijas robežas.

Izdevumi veidojušies laika posmā no šā gada 1. augusta līdz 31. augustam un ir saistīti ar IeM padotības iestādēs nodarbināto samaksu par virsstundu darbu, piemaksām, kā arī izdevumiem par inventāru un degvielas iegādi, un patvēruma meklētāju uztura un dienas naudu.

Finansējums paredzēts Valsts policijai 510 547 eiro, Valsts robežsardzei – 54 585 eiro, Valsts robežsardzes koledžai – 641 eiro un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei – 25 068 eiro.

Tāpat 47 413 eiro piešķirti, lai kompensētu vidējās izpeļņas pieaugumu, kas rodas, nosakot nodarbinātajiem samaksu par virsstundu darbu un piemaksas, tai skaitā Valsts policijai – 41 806 eiro, Valsts robežsardzei – 4547 eiro, Valsts robežsardzes koledžai – 54 eiro, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei – 1006 eiro.

Kopējais piešķirtā finansējuma apjoms ir 638 254 eiro.

IeM skaidroja, ka, lai mazinātu nelegālās migrācijas apdraudējumu, kā arī liktu šķēršļus nelegālās migrācijas organizētāju aktivitātēm uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļās tika palielināts norīkojumu skaits, kā arī nodrošināti atbalsta pasākumi.

Savukārt uz Latvijas un Krievijas robežas ir ieviests pastiprināts robežuzraudzības režīms, lai nodrošinātu intensīvāku valsts robežas uzraudzību un kontroli. Valsts robežsardze laika posmā no šī gada 1. augusta līdz gada 31. augustam uz Latvijas un Baltkrievijas robežas ir atturējusi no nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas 301 personu un ir aizturējusi sešas personas.

Ņemot vērā kraso patvēruma meklētāju pieaugumu, no 2021. gada augusta strauji palielinājās darba intensitāte un apjoms, kas bija jāveic Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei saistībā ar patvēruma meklētāju lietu izskatīšanu un izmitināšanu, tai skaitā Covid-19 karantīnas režīma prasību nodrošināšanu.

Šā gada astoņos mēnešos pieņemti lēmumi par bēgļa statusa piešķiršanu 144 personām, par alternatīvā statusa piešķiršanu 22 personām, par pieņemšanu izskatīšanā – 285 personām, kā arī citi lēmumi, veiktas 169 intervijas ar patvēruma meklētājiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!