Foto: LETA

Sabiedrisko mediju labdarības maratonā "Dod pieci!" līdz svētdienas pulksten 18 saziedoti 230 838 eiro, informēja Latvijas Radio pārstāve Liene Pālēna.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti ukraiņu bērnu pamatvajadzībām - izglītībai, veselības pakalpojumiem un sociālajam atbalstam. Pālēna informē, ka līdz šim "Dod pieci!" partneris maratona norisē "Ziedot.lv" saņēmis jau 186 palīdzības pieteikumus.

Akcijas laikā katru dienu "Dod pieci!" stikla studiju Vecrīgā, Doma laukumā apmeklē dažādi viesi, tai skaitā ukraiņu ģimenes, kas dalās savā pieredzē par to, kā ir bēgt no kara, doties bēgļu gaitās un uzsākt dzīvi citā valstī. Tāpat tiek uzklausīti paši ziedotāji, studijā viesojas sabiedrībā zināmi cilvēki, populāri mūziķi un eksperti, daloties pieredzē par Ukrainas bēgļu vajadzībām un nepieciešamo palīdzību.

Labdarības maratonā ziedojumus, sākot no pieciem eiro, apmaiņā pret savu mīļāko dziesmu var veikt mājaslapā "dodpieci.lv". Līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus iespējams veikt arī labdarības maratona stikla studijā. Ziedojumi tiek pieņemti arī "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā.

Latvijā šobrīd atrodas vairāk nekā 35 000 ukraiņu bēgļu. Pēc Iekšlietu ministrijas aplēsēm aptuveni 31% no viņiem ir bērni.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!