Foto: F64
No 31. decembra Rīgas sabiedriskajā transportā tiks samazinātas mēneša biļešu cenas un tiks ieviests jauns biļetes veids – 90 minūšu biļete, kuras cena visiem pasažieriem būs 1,50 eiro. Tā aizstās līdzšinējās viena brauciena un vienas stundas biļetes.

Kā informē "Rīgas satiksmē", turpmāk mēneša biļete visiem sabiedriskā transporta veidiem maksās 30 eiro, līdzšinējo 50 eiro vietā.

Mēneša biļetes darba dienām par 40 eiro, viena autobusa, trolejbusa vai tramvaja maršruta mēneša biļete visām dienām par 35 un darba dienām par 30 eiro tirdzniecībā vairs nebūs pieejamas.

Pasažieriem, kuri izmanto Rīgas domes piešķirtās daļējās atlaides - Rīgas medicīnas iestāžu darbinieki, studenti, pedagogi, sociālie darbinieki, daudzbērnu ģimeņu vecāki un strādājošie izdienas pensionāri mēneša biļeti visiem transporta veidiem visām mēneša dienām varēs iegādāties ar 50% atlaidi, proti, par 15 eiro.

Strādājošie vecuma pensionāri no 31. decembra Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Līdz ar biļešu klāsta izmaiņām no 31. decembra visiem pasažieriem būs pieejamas 90 minūšu biļetes, kuras cena būs 1.50 eiro. 90 minūšu biļetes cena būs vienāda gan Rīdzinieka karšu lietotājiem, gan pasažieriem, kuriem šādas kartes nav.

Arī turpmāk pasažieriem būs pieejama 24 stundu biļete, kuras cena tāpat kā līdz šim būs 5 eiro. Tirdzniecībā būs pieejama arī biļete trim dienām, kas maksās 8 eiro, kā arī 5 dienu biļete par 10 eiro.

Līdzšinējās brauciena biļetes būs pieejamas tikai 22. maršruta autobusā pie vadītāja un, tāpat kā līdz šim, autobusā biļetes varēs iegādāties, norēķinoties ar bankas karti. Brauciena biļete būs vienas brauciena pašizmaksas cenā – 2 eiro.

Visas biļetes, kas iegādātas līdz 31. decembrim varēs izmantot 60 dienas. Neizmantotās biļetes varēs atgriezt "Rīgas satiksmei" 12 mēnešu laikā no iegādes brīža, saņemot naudu 100% apmērā par neiztērēto periodu.

Kā ziņots, šādas izmaiņas ieviestas tostarp, lai vienkāršotu biļešu klāstu. Līdz šim piedāvājumā bija 135 dažādi biļešu veidi un daudzus no tiem izmanto neliels pasažieru skaits.

Piemēram, piecas biļetes 24 stundām visos maršrutos, izmantojamas 15 dienu laikā, kuras cena ir 25 eiro iegādājas vien 0.01% no visiem pasažieriem, savukārt šāda biļešu klāsta administrēšana ir ļoti sarežģīta un prasa lielus finanšu resursus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!