Foto: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Nākamnedēļ no 16. janvāra līdz 20. janvārim Valsts prezidents Egils Levits piedalīsies ikgadējā Pasaules ekonomikas forumā Davosā, portālu "Delfi" informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Forumā tiksies valsts, privātā un pilsoniskā sektora līderi, lai konstruktīvos, uz nākotni vērstos dialogos apspriestu aktuālās norises pasaulē un rastu risinājumus publiskā un privātā sektora sadarbībai.

Pasaules ekonomikas foruma laikā Levits ir lūgts uzstāties diskusijā par demokrātiskās iekārtas stiprināšanu nākotnē un vairākās diskusijās, kas veltītas Ukrainas jautājumiem, piemēram, par īpaša Starptautiska tribunāla izveidošanu Krievijas agresijas Ukrainā izmeklēšanai un starptautiskās kārtības atjaunošanu.

Tāpat Valsts prezidents runās par ģeopolitiskās drošības jautājumiem un drošības aspektiem digitālajā laikmetā, enerģētikas, ekonomiskajiem, klimata u. c. jautājumiem.

Darba vizītes laikā Davosā Levitam plānotas divpusējas tikšanās ar vairāku valstu līderiem, tai skaitā ar Šveices Konfederācijas prezidentu Alēnu Bersē, Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu, Pasaules ekonomikas foruma dibinātāju un valdes priekšsēdētāju Klausu Švābu u. c.

Valsts prezidentam plānotas arī tikšanās ar starptautisku uzņēmumu vadītājiem, tai skaitā ar Izraēlas Inovāciju iestādes priekšsēdētāju Amiramu Aplbaumu, lai runātu par investīciju iespējām Latvijā, inovāciju ekosistēmas attīstību, izceltu Latvijas spējas un ekselenci.

Levits Pasaules ekonomikas forumā Davosā piedalījās arī pērn, kur ar viedokļu līderiem pārrunāja Eiropas un pasaules drošībai, ekonomikai un nākotnei nozīmīgus jautājumus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!