Foto: F64

Ceturtdien, 26. janvārī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 35 likumpārkāpējus, portālu "Delfi" informēja Valsts robežsardzes pārstāve Ginta Skangale.

Uz ārējām robežām konstatēti 20 robežpārkāpēji. Tajā skaitā aizturēta viena meklēšanā esoša persona. Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts viens no Latvijas izceļojošs Somijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. Persona aizturēta un nodota Valsts policijas amatpersonām.

Savukārt ieceļošana Latvijā liegta trīs ārzemniekiem.Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas un diviem Moldovas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Tāpat četriem ārzemniekiem konstatēti uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi. Pāternieku un Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēti divi Gruzijas, viens Uzbekistānas un viens Baltkrievijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā vai bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks, nav derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Izceļošana no valsts liegta trīs Latvijas pilsoņiem. Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēti četri uz Londonu izceļojoši Latvijas pilsoņi, kuru dokumenti nav derīgi izceļošanai uz Lielbritāniju. Personām liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti septiņām personām – trīs Uzbekistānas, vienam Krievijas, vienam Igaunijas, vienam Indijas un vienam Turcijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu astoņām personām – diviem Baltkrievijas, diviem Latvijas, vienam Krievijas, vienam Lietuvas, vienam Kirgizstānas un vienam Polijas pilsonim.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!