Foto: Pixabay
Rīgā no aprīļa siltuma tarifu plānots samazināt par 10%, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kā informēja uzņēmumā, AS "Rīgas siltums" izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniegusi vairāk nekā par 18 eiro samazināto siltumenerģijas tarifu, kas plānots 165,32 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Jaunais tarifs varētu stāties spēkā no 1. aprīļa.

Līdz ar to kopā ar valsts atbalstu mājsaimniecībām siltuma tarifs būs 110,53 eiro par megavatstundu bez PVN, kas iepriekš bija 112,39 eiro par megavatstundu bez PVN.

Siltumenerģijas tarifa samazināšana Rīgā ir plānots solis, kam pamatā ir pirktās siltumenerģijas un šķeldas cenu samazinājums.

Iecerēts, ka, sarūkot resursu cenām, arī turpmāk tarifs tiks operatīvi mazināts.

"Esam gandarīti informēt rīdziniekus par uzņēmuma iespēju samazināt siltumenerģijas tarifu, sarūkot pirktās siltumenerģijas un šķeldas izmaksām. Tarifu aprēķināšanas metodika ļauj operatīvi veikt tarifa pārrēķinu, kas nekavējoties darīts, saņemot indikācijas par pirktās enerģijas izmaksu un kurināmo cenu samazināšanos," norāda uzņēmuma valdes locekle Vineta Kutkēviča.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Rīgas siltuma" apgrozījums pērn bijis 146,45 miljoni eiro, bet peļņa - 5,4 miljoni eiro. Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!