Foto: Mārtiņš Purviņš, DELFI

Svētdien pulksten 23.50 ugunsdzēsēji steidzās uz Rīgu, kur dega dārza māja 20 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbu laikā glābēji atrada vienu bojāgājušo, portālu "Delfi" informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD bojā gājušo nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Pulksten 1.45 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdienas vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Balvu novada Vīksnes pagastu, kur ar atklātu liesmu dega koka garāža. Pirms glābēju ierašanās no garāžai blakus esošās mājas pašu spēkiem evakuējās seši cilvēki.

Naktī uz svētdienu glābēji steidzās uz Vidus ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas. No degošā dzīvokļa glābēji izglāba vienu cilvēku, bet vēl 22 no ēkas evakuējās paši saviem spēkiem. Pulksten 5.20 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Naktī uz svētdienu VUGD saņēma izsaukumu, ka Līvānu novada Sutru pagastā deg saimniecības ēka. Notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu 140 kvadrātmetru platībā deg šķūnis ar malku un graudiem. Pulksten 6.27 ierobežota liesmu izplatīšanas, bet konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi noslēdzās pusdesmitos rītā.

Naktī uz sestdienu un svētdienu ugunsdzēsēji glābēji Dobelē 10 reizes devās dzēst degošus atkritumu konteinerus. Naktī uz sestdienu Zaļajā ielā vienā konteinerā un Jāņa Čakstes ielā četros konteineros dega atkritumi. Savukārt, naktī uz svētdienu degoši atkritumi dzēsti Skolas, Ausmas, Dainu, Jāņa Čakstes, Krišjāņa Barona ielā un Meža prospektā. Par šiem ugunsdzēsēji glābēji informēja Valsts policiju un pašvaldības policiju.

Jau vēstīts, ka piektdienas vakarā VUGD saņēma informāciju, ka Mazajā nometņu ielā Rīgā kādas ēkas pagrabā izlija litrs kairinošas ķīmiskas vielas, iespējams, šķidrums ar formaldehīdu. Ugunsdzēsēji no ēkas evakuēja 11 cilvēkus un veica vielas, kurai bija uzbērtas smiltis, savākšanu konteinerā, ko tālāk nodos utilizācijai. Līdzās tam veikta telpu vēdināšana. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 20.54.

Piektdien pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz kādu skolu Lielajā ielā Tukumā, kur bija izveidojies neliels sadūmojums. Notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva labierīcībās deg atkritumu konteiners. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas evakuējās 206 cilvēki. Savukārt, pusdivos līdzīgs izsaukums saņemts uz izglītības iestādi Paula Lejiņa ielā Rīgā, kur iestādes trešā stāva labierīcībās dega koka starpsiena un plastmasas papīra turētājs un otrā stāva labierīcībās – koka starpsiena un plastmasas papīra turētājs. Degšanu trešajā stāvā darbinieki novērsa pirms glābēju ierašanās. No ēkas evakuējās 485 cilvēki.

Pulksten 12.40 VUGD saņēma informāciju, ka Jaunajā ielā Jēkabpilī dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas jumts deg pilnā platībā un liesmas strauji turpina izplatīties. Ugunsgrēka rezultātā ēkas dega ēkas pirmais, otrais un mansardstāvs. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Ugunsdzēsēju darbu apgrūtina tas, ka pastāvēja ēkas konstrukciju sabrukšanas draudi, kā arī jumta pakojums un siltinājums ar skaidām.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji piedalījās vairāku traģisku ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanas darbos.

Pulksten 10.48 saņemts izsaukums uz Baložu un Raiņa ielas krustojumu Gulbenē, kur bija notikusi kravas un vieglās automašīnas sadursme. No vieglās automašīnas izcelts cilvēks, kuram glābēji līdz NMPD ierašanās brīdim veica atdzīvināšanas pasākumu. Tomēr tie bija nesekmīgi un cilvēks bija gājis bojā. Abām automašīnām atvienotas automašīnas akumulatora klemmes un sakārtota ceļa braucamā daļa.

Savukārt pievakarē ugunsdzēsēji devās uz Dienvidkurzemes novada Durbi, kur uz autoceļa Rīga-Liepāja bija noticis ceļu satiksmes starp smago un vieglo automašīnu. Ugunsdzēsēji no vieglās automašīnas ar hidraulisko instrumentu palīdzību atbrīvoja bojāgājušo. Pēc tam sakārtota ceļa braucamā daļa.

Vēl vairākos izsaukumos pēc ceļu satiksmes negadījumiem glābēji atvienoja iesaistīto transportlīdzekļu akumulatoru klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Ugunsdzēsējidevās arī uz 11 izsaukumiem, kuros bija nepieciešama palīdzība nolūzušu koku sazāģēšanā un brauktuves atbrīvošanā. Rīgā un Pierīgā tika saņemti astoņi izsaukumi, savukārt Zemgalē, Vidzemē un Kurzemē – pa vienam izsaukumam.

Kopumā aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 140 izsaukumus – 49 uz ugunsgrēku dzēšanu, 66 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!