Fоtо: Mārtiņš Purviņš, DELFI

Ministru kabinets otrdien, 3. oktobrī, atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) priekšlikumu Ukrainas Nacionālajai policijai, Ukrainas Aizsardzības ministrijai un Ukrainas Nacionālās Gvardes uzdevumu vienībai nodot bez atlīdzības 30 Valsts policijas transportlīdzekļus.

IeM portālu "Delfi" informēja, ka Čerņihivas apgabala Korjukivkas pilsētas domei bez atlīdzības tiks nodots Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) transportlīdzekli.

Ministrija un iekšlietu dienesti seko līdzi pašreizējai situācijai Ukrainā, kā arī uztur kontaktus ar Ukrainas valdības institūcijām. Izvērtējot saņemtos palīdzības pieprasījumus, šajā nodevumā iekļauti 16 transportlīdzekļi "Opel Combo VAN" ar aprīkojumu, astoņi transportlīdzekļi "Renault Master" ar aprīkojumu, pieci transportlīdzekļi "VW Caravelle" ar aprīkojumu, kā arī viens transportlīdzeklis "VW Crafter" ar aprīkojumu un degviela, kas ir iepildīta transportlīdzekļos, kā arī viens ugunsdzēsības transportlīdzeklis (autocisterna) "Volvo F86".

Valsts policijas transportlīdzekļu sagatavošanu nosūtīšanai un nodošanu organizēs Valsts policija sadarbībā ar fondu "Uzņēmēji mieram", savukārt, VUGD transportlīdzekļa sagatavošanu nosūtīšanai uz Ukrainu un nodošanu Korjukivkas pilsētas domei nodrošinās VUGD sadarbībā ar biedrību "Tavi draugi".

Ministrijas informācija liecina, ka 2022. gadā VUGD šo transportlīdzeklis norakstīja - nodeva metāllūžņos kā nolietotu transportlīdzekli, jo tas bija 1970. gada ražojums, kā arī tas bija tehniski un morāli novecojis, un transportlīdzeklī nav iespējams izvietot mūsdienu prasībām visu nepieciešamo ugunsdzēsības un glābšanas aprīkojumu.

Savukārt viens no biedrības "Tavi draugi" pārstāvjiem, pēc tehnikas norakstīšanas, šo transportlīdzekli bija iegādājies izsolē, lai to saremontētu un iespējams izmantotu brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību vajadzībām. Biedrība "Tavi draugi" izrādīja iniciatīvu un aicināja saremontēto transportlīdzekli atkārtoti paņemt VUGD uzskaitē, lai varētu atjaunot transportlīdzekļa reģistrāciju, kā arī savstarpēji sadarbojoties, varētu nosūtīt šo transportlīdzekli Ukrainai kā humāno palīdzību.

IeM padotības iestādes atbilstoši iespējām un vajadzībām arī turpmāk sniegs atbalstu Ukrainas iekšlietu dienestiem un karavīriem.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !