Foto: F64

Otrdien, 19. decembrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) tikās ar Daugavpils valstspilsētas, Augšdaugavas novada pašvaldības un Daugavpils Reģionālās slimnīcas vadību, vienojoties par valsts iesaistīšanos Daugavpils Reģionālās slimnīcās darbības nepārtrauktības nodrošināšanā un turpmākajā pārvaldībā, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

Abu Meri tikšanās laikā akcentēja savu stratēģisko redzējumu par nepieciešamību valstij iesaistīties reģionālā līmeņa slimnīcu pārvaldībā. Tas ļautu nodrošināt ciešāku augstākā līmeņa – klīnisko universitātes slimnīcu un reģionālā līmeņa slimnīcu – savstarpēju sadarbību un integrāciju, sasniedzot virsmērķi: veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības, kvalitātes un efektivitātes uzlabošanos iedzīvotājiem visā valsts teritorijā.

Divu nedēļu laikā tiek sagaidīts VM, Daugavpils pašvaldības un Daugavpils Reģionālās slimnīcas pārstāvju sagatavots konkrētu rīcību plāna piedāvājums procesa uzsākšanai un īstenošanai.

Tikšanas dalībnieki bija vienisprātis, ka Daugavpils Reģionālā slimnīca ir lielākā reģionālā līmeņa slimnīca Latvijā, ar stratēģisku nozīmi Latgales reģionā gan veselības pakalpojumu pieejamības, gan drošības ziņā un ir svarīgi nodrošināt tās darbības nepārtrauktību.

Ņemot vērā slimnīcas nozīmi veselības aprūpes sistēmā un tās kapitāldaļu turētāju konceptuālo skatījumu par nepieciešamību valsts iesaistei slimnīcas pārvaldībā, Veselības ministrijas iesaistīšanās Daugavpils Reģionālās slimnīcas pārvaldībā tiks īstenota kā pirmais solis, īstenojot visaptverošu slimnīcu tīkla reformu visā Latvijā.

Jau ziņots, ka slimnīcai ir vairāku miljonu eiro parādi piegādātājiem un tai ir grūtības izmaksāt algas ārstiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!