Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Aizsardzības ministrija parakstījusi līgumu ar ASV valdību par uzņēmuma “Lockheed Martin” ražoto sešu augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu "Himars" iegādi, portāls "Delfi" uzzināja Aizsardzības ministrijā.

"Esam parakstījuši līgumu ar Amerikas Savienotajām Valstīm par "Himars" raķešu artilērijas sistēmu un munīcijas iegādi. Līguma kopējā summa sastāda 179,8 miljonus dolāru. Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā būs arī tālās darbības un augstas precizitātes ATACMS raķetes, kas būtiski pastiprinās Nacionālo bruņoto spēku uguns jaudu. Šis ir arī vēl viens būtisks solis Latvijas un Amerikas Savienoto Valstu stratēģiskās partnerības stiprināšanā un NATO aizsardzības spēju attīstībā," uzsver aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

"Esmu pārliecināts, ka "Himars" sistēmai būs būtiska nozīme agresijas novēršanā un Latvijas aizsardzībā. Tas ir skaidrs signāls jebkuram potenciālajam pretiniekam: Amerikas Savienotās Valstis un Latvija nopietni uztver mūsu kopīgo apņemšanos aizsargāt katru NATO teritorijas kvadrātcentimetru," atzīmēja ASV vēstnieks Kristofers Robinsons.

"Himars" ir augstas precizitātes raķešu artilērijas sistēmas, to darbības rādiuss sasniedz aptuveni 300 kilometru, izmantojot ATACMS raķetes, kas ir daļa no līguma. Papildus tam, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiks nodrošinātas apmācības, kā arī munīcija un cits atbalsta aprīkojums, lai Latvija varētu pilnvērtīgi pielietot "Himars" sniegtās aizsardzības funkcijas.

Lēmumā par "Himars" iegādi ņemts vērā arī tas, ka šī artilērijas raķešu sistēma sevi pierādījusi kā nozīmīgs elements Ukrainas cīņā pret Krievijas iebrukumu.

Paredzēts, ka Latvija augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmas "Himars" varētu saņemt sākot no 2027. gada.

Latvija šogad veikusi vēl līdz šim nepieredzētas investīcijas aizsardzības spēju stiprināšanā, parakstot līgumus gan par IRIS-T pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādi, gan par "Naval Strike Missile" pretkuģu sistēmu iegādi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!