Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Piektdien sniegs daudzviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, apmierinoši braukšanas apstākļi ir tikai daļā Latgales un Vidzemes, norāda VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Meteorologi brīdina, ka dienas laikā snigšana turpināsies, vietām gaidāma stipra snigšana. Autovadītājiem jārēķinās, ka uz ceļiem veidojas sniega kārta, var būt arī sniega sanesumi, pasliktināsies redzamība tāpēc ceļam jāplāno papildu laiks, jāizvērtē ceļa seguma stāvokli un attiecīgi jāizvēlas braukšanas ātrums.

Sniegotos autoceļus tīra un slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Ja autoceļa brauktuve nav attīrīta no sniega, sāli nekaisa. Jāņem vērā, ka ziemā uz ceļa brauktuves neliels sniega daudzums būs vienmēr – tas rodas satiksmes iespaidā, no autoceļa nomalēm, no autotransporta, kā arī pēc sniega tīrīšanas palikusī piebrauktā sniega kārta. Tas viss kopā arī veido nelielo sniega sajaukumu ar smilti/sāli, kamēr sāls iedarbojas.

Snigšanas laikā sniega kārta veidojas atkārtoti, arī pēc tam, kad veikti uzturēšanas darbi, un pilnībā ceļi no sniega tiek attīrīti pēc snigšanas beigām, prioritārā secībā. Pēc snigšanas ceļi tiek notīrīti trīs līdz 24 stundu laikā, vispirms tiek notīrīti noslogotākie valsts galvenie autoceļi. Savukārt ceļi ar grants segumu tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, patlaban ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 51 ziemas tehnikas vienība. Uz pulksten 12 apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

 • Tallinas šoseja (A1) visā posmā;
 • Vidzemes šoseja (A2) posmā no Vangažiem līdz Virešiem;
 • Valmieras šoseja (A3) visā posmā;
 • Rīgas apvedceļš (Baltezers-Saulkalne) (A4) visā posmā;
 • Rīgas apvedceļš (Salaspils-Babīte) (A5) visā posmā;
 • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Rīgas līdz Skrīveriem;
 • Bauskas šosejas (A7) visā posmā;
 • Jelgavas šosejas (A8) visā posmā;
 • Liepājas šosejas (A9) visā posmā;
 • Ventspils šosejas (A10) visā posmā;
 • Autoceļš Liepāja-Rucava (A11) visā posmā;
 • Rēzeknes šoseja (A12) posmā no Stolbovkas līdz Terehovai;

Uz reģionālajiem un vietējiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir gandrīz visā valsts teritorijā, izņemot Aizkraukles, Rēzeknes, Madonas, Jēkabpils, Balvu un Alūksnes apkārtnes.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt LVC, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos.

Foto: F64

Arī Rīgā piektdien sākusies spēcīga snigšana un, atbilstoši laika prognozei, tā turpināsies visu dienu, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domē.

Šobrīd pilsētas ielu tīrīšanā iesaistīta visa pieejamā tehnika, tomēr pārvietošanās apstākļi ir apgrūtinoši, jo sniegs uz ielām atkārtoti parādās ļoti īsā laika periodā.

Ietvju tīrīšana plānota pēc snigšanas beigām.

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt iecietīgiem un ņemt vērā, ka pie šādiem laika apstākļiem sniegs uz ielām atkārtoti parādās neilgi pēc brauktuvju un ietvju tīrīšanas. Ņemot vērā apgrūtinošos braukšanas apstākļus, iedzīvotāji aicināti savlaicīgi plānot izbraukšanas laiku un maršrutu, rēķinoties, ka ceļā var būt jāpavada ilgāks laiks nekā ierasts.

Pašvaldības nodrošinātā ietvju tīrīšana un kaisīšana pie maģistrālajām ielām un pilsētas centrā tiks sākta pēc snigšanas beigām vakarpusē, kad uz ietvēm būs mazāka gājēju plūsma.

Šajā ziemas sezonā ielu braucamo daļu tīrīšanu nodrošina pilnsabiedrība "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs". Ziemas uzturēšanas darbus veic 65 tehnikas vienības no kurām 34 ir kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas.

Uzturētāji Rīgas ielas tīra prioritārā secībā: maģistrālās ielas, ielas, kurās kursē sabiedriskais transports, tilti un pārvadi, veloinfrastruktūras tīrīšana. Pēc tam tiek tīrītas mazākas nozīmes jeb apkaimju ielas.

Rīga šajā ziemas sezonā turpina pāreju uz pašvaldības nodrošinātu ielām piegulošo ietvju mehanizētu tīrīšanu. Šoziem pašvaldība turpina kopt ietves Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā, un sāk tīrīt un kaisīt pašvaldības ietves pie maģistrālajām un noslogotākajām pilsētas ielām.

Šoziem ietves, kuras tīra pašvaldība, neatrodas vienā pilsētas zonā, bet gan dažādās vietās visā pilsētā. Tāpat iedzīvotājiem jāatceras, ka pašvaldība veic ietvju attīrīšanu 1,5 metru platumā, nevis visā ietves platumā. Tāpat iedzīvotājiem jārēķinās, ka ietves tiek tīrītas pakāpeniski nevis visas vienlaicīgi. Ietvju kaisīšanai tiek izmantots smilts un sāls maisījums, kurā sāls daudzums nepārsniedz 20% no kopējā apjoma. Namīpašniekiem pašvaldība piedāvā bez maksas saņemt 50 kilogramus smilts ietvju kaisīšanai.

Šogad kopjamo ietvju kopējais ir garums 1042 kilometri, un kopšanu nodrošina 51 tehnikas vienība.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!