Foto: AFP/Scanpix
Valsts meža dienestā (VMD) izsniegta viena vilka medību atļauja ar mērķi nomedīt konkrēto indivīdu, kas Vilces pagastā uzbrucis mājdzīvniekiem.

Lēmums pieņemts, lai pārtrauktu vilku uzbrukumus mājdzīvniekiem, nodrošinot sabiedrības drošību, portālu "Delfi" informēja meža dienesta pārstāve Iveta Pavziniuka.

Saskaņā ar Medību noteikumu 7. punktu zīdītāju medīšana ārpus noteiktajiem medību termiņiem pieļaujama, ja tas nepieciešams postījumu novēršanai, kā arī sabiedrības drošības un interešu aizsardzībai.

Kā atgādina VMD, vilks Latvijā ir īpaši aizsargājama ierobežoti izmantojama suga, kuru drīkst medīt stingri noteiktos apjomos.

2023./2024. gada medību sezonā VMD noteica maksimālo pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 300 indivīdu apmērā, kas tika sasniegts 2023. gada 15. decembrī.

2023. gadā kopumā Latvijā reģistrēti 120 vilku uzbrukumi, kuros cietuši 597 mājdzīvnieki, bet šogad jau reģistrēti divi uzbrukumi un cietuši divi mājdzīvnieki.

VMD atgādina, ka par vilku uzbrukumiem mājdzīvniekiem nekavējoties ir jāziņo tuvākajai mežniecībai, lai dienesta speciālisti faktu varētu atbilstoši fiksēt un pārbaudīt.

Postījuma konstatēšanai palīdzēs arī iedzīvotāju uzņemti foto vai video materiāli ar pierādāmām koordinātēm.

Izsniegt papildu vilka medību atļauju postījumu vietā ir iespējams tikai tad, ja vilka nodarīto kaitējumu ir apstiprinājušas dienesta amatpersonas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!