Foto: stock.xchng
Pagājušā gada beigās Latvijā vecuma pensijas saņēma 437 374 cilvēki, vidējais piešķirtais pensijas apmērs kopā ar piemaksu bija 563 eiro, pensionāra vidējais vecums bija 74,4 gadi, portālu "Delfi" informēja Labklājības ministrijā (LM).

Šādi skaitļi tika nosaukti Senioru lietu padomes sēdē, kas labklājības ministra Ulda Auguļa (ZZS) vadībā notika ceturtdien, 25. janvārī.

Runājot par aktualitātēm pensiju jomā, ministrijas eksperti uzsvēra, ka pērn 43% pensionāru saņēma 500 līdz 1000 eiro lietu pensiju, 34% – 350 līdz 500 eiro lielu pensiju. 7% pensionāru saņēma pensiju, kas bija lielāka par 1000 eiro. Taču liels ir valsts minimālās pensijas saņēmēju skaits, kas pērn bija 16% no visiem vecuma pensionāriem.

Sēdes dalībnieki bija vienisprātis, ka pensiju indeksācija divreiz gadā neuzlabotu pensionāru finansiālo situāciju, tāpēc aicināja ministriju pilnveidot jau esošo pensiju indeksācijas kārtību.

Labklājības ministrs uzsvēra, ka iestājas par to, ka tiek indeksēts viss pensijas apmērs, ņemot vērā inflāciju un noteiktos algas reālā pieauguma procentus. Ja to izdotos ieviest jau šogad, tad no sociālā budžeta papildus tas prasītu 6,9 miljonus eiro, bet nākamgad – 27,9 miljonus eiro.

Augulis skaidroja, ka ”pensiju indeksācijas mērķis ir panākt to vērtības nezaudēšanu inflācijas dēļ, tādēļ manā ieskatā indeksēt nepieciešams visu pensiju nevis tikai tās daļu. Par šādu pieeju mums bija vienprātīgs viedoklis ar seniorus pārstāvošajām organizācijām. Esmu gatavs to virzīt sarunām valdībā, lai izmaiņas indeksācijā piemērotu jau ar šī gada oktobri.”

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!