Foto: LETA

Ceturtdien, 25. janvārī, ievēlēta AS "Pasažieru vilciens" (PV) pagaidu padome. Tajā strādās Artis Grinbergs, Artūrs Kokars un Mikus Ozols, portālu "Delfi" informēja Satiksmes ministrijas (SM) komunikācijas nodaļa.

Padome savas pilnvaras pildīs līdz atklātā konkursā tiks izvēlēti jauni uzņēmuma padomes locekļi. Konkursu uz PV padomes locekļu amatiem plānots izsludināt tuvākajā laikā, bilst SM.

Par padomes priekšsēdētāju ievēlēts "Sakret" Holdings AS padomes priekšsēdētāja vietnieks Artis Grinbergs. Par padomes locekļiem ievēlēts SM Aviācijas departamenta direktors Artūrs Kokars un uzņēmējs Mikus Ozols.

Uzņēmuma pagaidu padome ievēlēta, jo 24. janvārī par savu atkāpšanos paziņoja līdzšinējā PV padome.

Vienlaikus ar "Sakret" Holdings AS padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu, Artis Grinbergs ieņem Domnīcas "Certus" padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu. Pirms tam viņš strādājis par Latvijas Republikas Veselības ministra padomnieku digitālās transformācijas jautājumos, Latvijas Republikas Ekonomikas ministra padomnieku ekonomikas jautājumos, kā arī ieņēmis citus amatus. Grinbergam ir maģistra grāds vadības zinātnē, kas iegūts Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultātē, viņš turpina studijas doktorantūrā uzņēmējdarbības vadības programmā Banku Augstskolā.

Artūram Kokaram ir ilggadīga pieredze darbā aviācijas jomā. Viņš bijis Latvijas aviācijas asociācijas valdes loceklis, Starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja padomnieks. Kokara pārraudzībā bijusi aviācijas pakalpojumu un lidostas attīstības plānošana, viņam ir arī valdes priekšsēdētāja pieredze VAS "Latvijas gaisa satiksme" un SIA "Ventspils lidosta". Kokaram ir sociālo zinātņu maģistra grāds, kas iegūts Rīgas Juridiskajā augstskolā, kā arī profesionālā maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā, kas iegūts Ventspils augstskolā.

Mikus Ozols no 2006. gada līdz 2022. gadam ieņēma SIA "Telia Latvija" izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja amatus. Ozolam ir ilggadīga pieredze strādājot Latvijas Informācijas un Komunikācijas Asociācijas, Latvijas Telekomunikāciju Asociācijas un Latvijas Interneta Asociācijas valdēs. Viņam ir MBA Major: Global Finance and Banking" grāds, kas iegūts SBS "Swiss Business School", tāpat viņam ir profesionālā maģistra grāds finansēs, kas iegūts Banku Augstskolā un sociālo zinātņu maģistra grāds ekonomikā, kas iegūts Latvijas Universitātē.

Jau vēstīts, ka trešdien, 24. janvārī, jauno elektrovilcienu "Škoda Vagonka" radītās pasažieru pārvadājumu krīzes dēļ atkāpās līdzšinējā PV padome.

PV padomē līdz šim darbojās trīs locekļi – padomes priekšsēdētājs Šteins, kā arī padomes locekļi Inta Liepa un Imants Paeglītis. Liepa kļuva par PV padomes locekli līdz ar Šteinu, bet Paeglītis iecelts padomes locekļa amatā pērnā gada 25. aprīlī.

Kopš PV 2023. gada 15. decembrī sāka izmantot jaunos elektrovilcienus pasažieru pārvadājumos pa dzelzceļu, tos piemeklējušas virkne tehnisku problēmu, kas atstājušas iespaidu uz visu kopējo dzelzceļa satiksmi, kavējot un atceļot reisus. Piemēram, pirmdien kavējās vairāk nekā desmit vilcienu reisu gandrīz visās līnijās. Tas izsaucis neapmierinātību sabiedrībā.

Jau ziņots, ka PV apgrozījums 2023 .gada deviņos mēnešos bija 44,256 miljoni eiro, kas ir par 19,2% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 21% – līdz 458 074 eiro.

PV ir izveidots 2001. gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas Dzelzceļš" veiktajām funkcijām. Iepriekš PV bija 100% LDz meitasuzņēmums, taču 2008. gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!