Foto: srž. Ēriks Kukutis, Aizsardzības ministrija

Otrdien, 13. februārī, Ministru kabinets atbalstīja finansējuma pārdali budžetā 200 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu ar valsts drošību saistītā prioritārā pasākuma "Pretgaisa aizsardzības sistēmas" īstenošanu, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Ministrijā atgādināja, ka no 2023. gada līdz 2027. gadam Latvija ik gadu ieguldīs papildu 200 miljonus eiro, tādējādi palielinot valsts aizsardzības spējas, saglabājot nemainīgu ārpolitikas eiroatlantisko kursu un stiprinot Latvijas drošību mainīgajā ģeopolitiskajā situācijā.

2023. gada 30. novembrī AM parakstīja piegādes līgumu par aptuveni 600 miljoniem eiro ar Vācijas uzņēmumu "Diehl Defence" par "IRIS-T" vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi.

Plānots, ka uzņēmums "Diehl Defence" vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu piegādi sāks 2026. gadā un Latvija saņems visu nepieciešamo aprīkojumu "IRIS-T" sistēmu efektīvai darbībai, kas nodrošinās slāņveida pretgaisa aizsardzības ieviešanu Latvijā.

Vienlaikus AM turpina investēt arī citu militāro spēju stiprināšanā. 2023. gada izskaņā ministrija parakstīja līgumu ar Amerikas Savienoto Valstu valdību par uzņēmuma "Lockheed Martin" ražoto sešu augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu "HIMARS" iegādi, kuras Latvija varētu saņemt sākot no 2027. gada.

Tāpat Latvija ir noslēgusi līgumu ar ASV uzņēmumu "Raytheon" un Norvēģijas uzņēmumu "Kongsberg" par to ražoto pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" iegādi, kuru piegāde tiks uzsākta 2027. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!