Foto: Unsplash

Sestdienas rītā Ventspils novadā ugunsgrēks postījis kādu saimniecību, atņemot dzīvību kūtī dzīvojošiem mājputniem un vienam mājlopam.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), sestdien pulksten 8.11 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Piltenes pagastu, kur dega vienstāva mūra šķūnis 400 kvadrātmetru (m2) platībā. Vienā no telpām bija ierīkota kūts, kurā tika turētas 20 vistas un kaza. Šīs radības ugunsgrēkā gāja bojā. Pulksten 13.46 ugunsnelaime tika likvidēta.

Pulksten 11.48 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Vānes ielu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā esošā dzīvoklī dega sadzīves mantas 20 m2 platībā. No degošā dzīvokļa tika izglābts viens cietušais, kuru ugunsdzēsēji nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Vēl viens cilvēks tika izglābts, izmantojot glābšanas masku. Kopumā no ēkas tika evakuēti 30 cilvēki. Pulksten 13.31 ugunsgrēku izdevās likvidēt.

Tāpat sestdien pulksten 17.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Ropažu novada Stopiņu pagastu, kur, pēc sākotnējās informācijas, ar atklātu liesmu dega dzīvojamās mājas piebūve. Īsā laikā uguns jau bija pārņēmusi arī dzīvojamo māju. Dzēšanas darbos iesaistījās plaši spēki - vairāk nekā 20 ugunsdzēsēji glābēji ar sešām autocisternām un ūdensvedēju. Izdega vienstāva dzīvojamās mājas jumts 300 m2 platībā un šķūnis 7 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks. Pulksten 22.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī, no sestdienas pulksten 6.30 līdz svētdienas pulksten 6.30, VUGD kopumā saņēma 42 izsaukumus - 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi izrādījās maldinoši, liecina dienesta apkopotā statistika.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!