Foto: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Šonedēļ par vēl gaidāmo ārlietu ministra amata kandidātu Saeimā, visdrīzāk, netiks lemts, pēc koalīcijas sanāksmes apliecināja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Premjerministre iepriekš žurnālistiem jau bija norādījusi, ka līdz trešdienai, 10. aprīlim, kad šo amatu plānots atstāt Krišjānim Kariņam (JV), ārlietu ministra amata pretendents vēl netiks pieteikts.

Diskusijas vēl turpinās un Siliņa vēlas būt pārliecināta, ka kandidātam, ko "Jaunās vienotības" politiķe nosauks koalīcijai, būs arī politiskās spējas pārstāvēt Latviju.

Siliņas Saeimā iesniegtais dokuments norāda, ka no 11. aprīļa premjerministre uz laiku uzņemsies ārlietu ministra amata pienākumus.

Kā ziņots, ārlietu ministra amatā nepieciešams aktīvs cīnītājs, kurš ir zinošs politikā, šodien pēc JV vadības sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Siliņa, ministra amata kandidāta vārdu joprojām nenosaucot.

Ministru prezidente uzsvēra, ka nemeklē miera laika kandidātu, jo "ir beidzies laiks, kad ārlietu ministrs varēja strādāt mierīgos, vairāk diplomātiskos apstākļos".

Pašlaik Siliņa vēl turpinot diskusijas ar potenciālajiem kandidātiem, bet konkrētus uzvārdus politiķe pašlaik nevarot nosaukt.

Tagad notiek intensīvas konsultācijas, bet pēc kandidāta izraudzīšanās premjerministre ar to iepazīstināšot gan JV, gan koalīcijas partnerus, kuru frakcijas jau izrādījušas gatavību pretendentu uzklausīt. Tāpat interesi par nākamo ārlietu ministru izrāda arī opozīcija, piebilda Siliņa.

Kā ziņots, pašreizējais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) pēc privāto avioreisu skandāla pagājušajā nedēļā paziņoja par atkāpšanos no amata ar 10.aprīli.

Kuluāros kā iespējamie kandidāti ārlietu ministra amatam izskanējuši vairāki vārdi - bijusī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), Saeimas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (JV), Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Baiba Braže u.c.

Tāpat kuluāros iepriekš pieļauta esošo valdības ministru rotācija. Kā viena versija izskanējusi esošā aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) rotēšana uz ārlietu ministra amatu, tādējādi vakantu atstājot posteni Aizsardzības ministrijā. Tomēr "Progresīvo" politiķi norāda, ka rokāde nenotikšot.

Tāpat iepriekš pieļauta iespēja, ka esošā tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) varētu ieņemt ārlietu ministra posteni, tomēr Lībiņa-Egnere šādu rokādi esot noraidījusi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!