Foto: AFIMinistru kabinets (MK) otrdien tā arī nemaz neizskatīja jautājumu par finansējuma piešķiršanu Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās komisijas darbības nodrošināšanai. Lēmums par naudas piešķiršanu atlikts līdz nākamā gada sākumam.

Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znota-Znotiņa portālu "Delfi" informēja, ka jautājums par līdzekļu piešķiršanu komisijas darbam no valdības darba kārtības izņemts jau otrdienas rītā. Par komisijas darba nodrošināšanai nepieciešamo līdzekļu piešķiršanu valdība varētu lemt jau pēc jaunā gada, proti, 2014. gada 7.janvārī - uz šo datumu plānots sagatavot jaunu, precizētu paredzamo izmaksu tāmi.

Premjers Valdis Dombrovskis intervijā LTV otrdienas rītā atklāja, ka jautājums par finansējuma piešķiršanu komisijai, visticamāk, tiks atlikts. Tāpat premjers sacīja, ka tāme ir kārtīgi jāizvērtē un noteikti jākoriģē uz leju.

Dombrovskis arī atklāja, ka no komisijas tiek gaidīts nopietns pilnvērtīgs darbs, kas būtu šo komisijas locekļu pamatdarbs.

Kā ziņots, komisijas darba nodrošināšanai prasīti vairāk nekā 150 000 latu.

Atalgojumu par darbu komisijā saņems četri tās locekļi un trīs palīgi. Kā norādīja Kažociņš, lai varētu pilnībā nodoties darbam komisijā, viņš pametīs patlaban algotos darbus Aizsardzības ministrijā un Ārlietu ministrijā.

Kažociņš cer, ka pusi nepieciešamo līdzekļu piešķirs Rīgas dome.

Saskaņā ar valdībā iesniegto tāmi 8495 lati nepieciešami, lai nodrošinātu komisijas darba sākšanu, un šo naudu plānots izlietot materiāltehniskajam nodrošinājumam, transporta izdevumu segšanai, kā arī sanāksmju audio-video ierakstu nodrošināšanai.

Savukārt 205 482 eiro jeb 143 837 lati nepieciešami, lai nodrošinātu komisijas darbību un tās funkciju kvalitatīvu un operatīvu izpildi.

Saskaņā ar tāmi 104 186 eiro (72 930 latu) nepieciešami atlīdzībai komisijas locekļiem, savukārt vēl 61 400 eiro (42 980 latu) atlīdzībai pieaicinātiem speciālistiem. Tikmēr septiņu darba vietu izveidei un uzturēšanai paredzēts tērēt 4025 latus, bet ekspertu piesaistīšanai - 3540 latu.

Komisijai arī paredzēts iegādāties trīs portatīvos datorus ar programmatūru kopumā par 3000 latu, projektoru 400 latu vērtībā, rūteri par 150 latiem, papīra smalcinātāju par 900 latiem, izstrādāt mājaslapu par 1000 latiem. Multifunkcionālājai drukai paredzēts izlietot 600 latu, kā arī toneru komplektam krāsainai drukai - 250 latu, bet melnam tonerim drukai - 270 latu.

Komisijai vēl paredzēts apmaksāt telefona sakaru pakalpojumus 540 latu apmērā, tāpat paredzēts iegādāties piecus mobilos telefonus 90 latu vērtībā katru, bet internets birojam kopumā izmaksās 226,08 latus. Vēl 5460 latu kopumā paredzēti automašīnas nomai, bet 2229,96 lati - degvielai.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Zolitūdes traģēdija kļuva par lielāko nelaimi Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!