Foto: AFP/Scanpix/LETA

Pāvests Francisks nesenā intervijā norādījis, ka Ukrainai vajadzētu atrast "baltā karoga drosmi" jeb uzsākt miera sarunas ar agresorvalsti Krieviju, ziņo aģentūra "Reuters".

Šādus komentārus Francisks paudis intervijā Šveices raidkompānijai "RSI". Intervija veikta pirms Turcijas prezidents Radžeps Erdogans kārtējo reizi rosinājis veikt šādas sarunas Turcijā.

"Reuters" atgādina, ka Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis iepriekš norādījis, ka vienīgais miera izlīgums iespējams, kad Krievija piekritīs atjaunot robežas, kas starp abām valstīm pastāvēja pirms 2014. gadā.

Zelenskis vēl nav komentējis Franciska izteikumus.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī citos kara noziegumos. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!