Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas diktators Vladimirs Putins plāno izmantot uzvaru tā dēvētajās prezidenta vēlēšanās, lai radītu informatīvo fonu ilgstošam karam Ukrainā, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) ziņojumā.

Krievijas okupācijas iestādes, visticamāk, falsificēja rekordlielo atbalstu Putinam ieņemtajos Ukrainas reģionos un piespieda Ukrainas pilsoņus piedalīties "vēlēšanās", kas būtībā bija piespiedu pasākums, ņemot vērā lielo Krievijas karavīru skaitu šajās teritorijās, raksta ISW.

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka vēlēšanās nobalsojuši 99,8% personāla, no kuriem 97,27% savu balsi atdeva par Putinu.

Putins paziņojis, ka nav gaidījis tik augstus rezultātus okupētajā Ukrainā - tie, viņaprāt, liecina, ka vietējie iedzīvotāji ir "pateicīgi Krievijai par aizsardzību".

Iespējams, Putins turpina savus centienus radīt informatīvus apstākļus, lai attaisnotu ieilgušo konfliktu un ilgstošu Ukrainas okupāciju, aizbildinoties ar civiliedzīvotāju "aizsardzību", kurus patiesībā apdraud tikai Krievijas agresija, secina eksperti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!