Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV Kongress ir pieņēmis likumprojektu, kas šogad Baltijas drošības iniciatīvas ietvaros paredz sniegt militāro un aizsardzības palīdzību Igaunijai, Latvijai un Lietuvai kopumā 228 miljonu dolāru apmērā, atsaucoties uz Igaunijas aizsardzības amatpersonām, raksta "The Associated Press".

ASV valdības finansējums ietver militāro palīdzību trim Baltijas valstīm, kuras visas ir NATO dalībvalstis un Krievijas kaimiņvalstis, apstiprināja likumdevēji.

"Atbalsts no ASV ir būtiski palīdzējis Igaunijai, Latvijai un Lietuvai paātrināt vairākus militārās infrastruktūras un spēju attīstības projektus," teikts Igaunijas aizsardzības ministra Hanno Pevkura paziņojumā.

"Labā ziņa ir tā, ka atbalsts ir nedaudz lielāks nekā pagājušajā gadā. Šī (finansiālā palīdzība) sūta skaidru signālu, ka ASV, lielākā sabiedrotā NATO, ir apņēmusies nodrošināt mūsu reģiona drošību un stabilitāti," viņš sacīja.

2022. gada nogalē ASV Kongress apstiprināja 225 miljonu ASV dolāru finansējumu visām trim Baltijas valstīm "Baltijas Drošības iniciatīvas" (Baltic Security Initiative) ietvaros 2023. gadam fiskālajam gadam, kas tiek novirzīts militāro spēju attīstībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!