Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Krievija, visticamāk, ir atbildīga par satelītu navigācijas traucējumiem Baltijas jūras reģionā, ceturtdien paziņoja Vācijas Aizsardzības ministrija, norādot uz Krievijas valdījumā esošo Kēnigsbergas (Karaļauču) eksklāvu kā problēmas avotu.

"Ļoti iespējams, ka pastāvīgie globālās satelītu navigācijas sistēmas traucējumi ir Krievijas izcelsmes un to pamatā ir elektromagnētiskā spektra traucējumi, tai skaitā tie, kas rodas Kēnigsbergas apgabalā," ziņu aģentūrai "Reuters" sacīja Vācijas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis.

Detalizētāku informāciju par Berlīnes novērtējumu un traucējumu raksturu ministrijas preses pārstāvis nesniedza, atsaucoties uz "militārās drošības apsvērumiem".

Blogeris Markuss Džonsons publicējus karti ar lidmašīnām, kuru navigācija tika traucēta 15. un 16. martā, apgalvojot, ka šajās dienās navigācija tika traucēta vismaz 873 lidmašīnām.

Pagājušajā mēnesī avots Vācijas valdībā aģentūrai "Reuters" sacīja, ka Krievija traucējusi Lielbritānijas aizsardzības ministra Granta Šapsa lidmašīnas satelītu signālu, kad tā pietuvojusies Kēnigsbergas eksklāvam.

Aviācijas nozare ir paudusi bažas par satelītu navigācijas traucējumu pieaugumu, kas galvenokārt saistīts ar konfliktiem Ukrainā un Tuvajos Austrumos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!