Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ukrainas armijas virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis sestdien paziņojis, ka pēdējā laikā situācija austrumu frontē ir ievērojami saasinājusies.

Tas saistīts ar ievērojamu ienaidnieka uzbrukumu aktivizēšanos pēc tā dēvētajām prezidenta vēlēšanām Krievijā, norāda Sirskis savā lietotnes "Telegram" kanālā.

"Ienaidnieks aktīvi uzbrūk mūsu pozīcijām Limanas, Bahmutas virzienos, izmantojot trieciengrupas ar bruņutehnikas atbalstu. Pokrovskas virzienā [krievi] mēģina izlauzties caur mūsu aizsardzību, izmantojot desmitiem tanku un kājnieku kaujas mašīnu. To atvieglo siltais un sausais laiks, kas lielāko daļu atklātā apvidus padarīja pieejamu tankiem. Neraugoties uz ievērojamiem zaudējumiem, ienaidnieks palielina savus pūliņus, izmantojot jaunas bruņutehnikas vienības, pateicoties kurām tas periodiski gūst taktiskus panākumus," uzsver ģenerālis.

Sirskis piebildis, ka pirmā viņa darba diena operācijas rajonā bija veltīta tieši austrumu virzienam, lai veiktu visus nepieciešamos pasākumus situācijas stabilizēšanai, Ukrainas karaspēka efektivitātes līmeņa paaugstināšanai un maksimālu zaudējumu nodarīšanai ienaidniekam.

"Balstoties uz secinājumiem (..) par ienaidnieka darbības raksturu, tika pieņemti lēmumi, kas vērsti uz problemātiskāko aizsardzības rajonu pastiprināšanu ar radioelektroniskās cīņas un pretgaisa aizsardzības līdzekļiem. Papildināti arī visu veidu bezpilota lidaparātu un prettanku raķešu krājumi, kā arī pārvietotas papildspēku un tehnikas rezerves," norādījis virspavēlnieks.

Viņš uzsvēris, ka atkal parādījusies nepieciešamība sasniegt tehnisko pārākumu pār Krievijas armiju augsto tehnoloģiju ieroču jomā. Sirskis uzskata, ka tikai tas ļaus sakaut ienaidnieku, kam ir skaitliskais pārsvars, un pārņemt stratēģisko iniciatīvu.

"Otra nopietna problēma ir karavīru, galvenokārt kājnieku vienību, apmācības kvalitātes uzlabošana, lai viņi varētu maksimāli izmantot visas veida kaujas tehniku un Rietumu bruņojuma iespējas. Pirmām kārtām šī uzdevuma risināšana ir uzticēta Sauszemes spēku vadībai, kas ir pilnībā atgriezusies no kaujas operāciju zonas," raksta virspavēlnieks.

"Mēs apzināmies ienaidnieka reālo apdraudējuma mērogu un pakāpi un esam gatavi veikt adekvātas un efektīvas darbības," uzsvēris ģenerālis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!