Foto: AFP/Scanpix/LETA

NATO vadītājs Jenss Stoltenbergs pirmdien paziņojis, ka Ukrainai "vēl nav par vēlu" uzvarēt karā, piekrītot Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim, ka Kijivai nepieciešams vairāk ieroču.

Stoltenbergs norādīja, ka Ukraina jau mēnešiem ilgi bijusi spiesta racionāli un taupīgi izmantot munīciju. "Taču vēl nav par vēlu, lai Ukraina gūtu pārsvaru," kopīgā preses konferencē ar Zelenski uzsvēra NATO ģenerālsekretārs.

Stoltenbergs atzina, ka ASV militārās palīdzības ilgstošā kavēšanās radījusi "nopietnas sekas kaujas laukā", bet uzsvēra, ka palīdzība ir ceļā. "Mūsu sabiedrotie apsver, ko vēl varētu darīt, un es drīzumā sagaidu jaunus paziņojumus. Tāpēc mēs cītīgi strādājam, lai apmierinātu Ukrainas steidzamās vajadzības," viņš solīja.

Arī Zelenskis mudināja sabiedrotos paātrināt piegādes, lai stiprinātu frontes līniju. "Krievijas armija cenšas izmantot situāciju, kamēr mēs gaidām piegādes no mūsu partnera. (..) Tāpēc piegādes operativitāte burtiski nozīmē frontes līnijas stabilizāciju," viņš piebilda.

"Mums kopīgiem spēkiem ir jāpārtrauc Krievijas uzbrukums," piebilda prezidents.

Runājot par ilgi gaidīto palīdzību, Zelenskis sacīja, ka "dažas lietas ir sākušas pienākt", bet atteicās "iedziļināties sīkumos".

ASV prezidents Džo Baidens pagājušajā nedēļā deva galīgo apstiprinājumu palīdzībai, ko mēnešiem ilgi bloķēja Kongress, un solīja, ka sūtījumi sāksies tūlīt.

Svētdien Ukraina paziņoja, ka situācija Doneckas apgabala austrumos pasliktinās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!