Foto: EPA/Scanpix/LETA

Vācijas kanclers Olafs Šolcs atkal būs sociāldemokrātu (SPD) kandidāts uz kanclera amatu nākamā gada Bundestāga vēlēšanās, pat ja partijai neveiksies Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās jūnijā, paziņojis partijas līderis.

"Olafs Šolcs ir kanclers un tāds arī paliks. Un viņš atkal būs mūsu kandidāts," laikrakstam "Rheinische Post" paziņoja SPD līdzpriekšsēdētājs Larss Klingbeils, komentējot iespējamību, ka EP vēlēšanās SPD varētu negūt labus rezultātus.

Vācijas parlamenta vēlēšanas paredzētas 2025. gada vasarā. Klingbeils norādīja, ka Šolcs nevarēs veltīt daudz laika priekšvēlēšanu kampaņai, jo viņam jāvada valsts sarežģītā laikā.

Sabiedriskās domas aptaujās pirms EP vēlēšanām, kas Vācijā notiks 9. jūnijā, atbalsts SPD ir uz pusi mazāks nekā konservatīvajiem (CDU/CSU). Sociāldemokrātus atbalsta aptuveni tik pat daudz vēlētāju, cik zaļos un galēji labējo partiju "Alternatīva Vācijai" (AfD).

Klingbeils arī aicināja nekavēties ar budžeta apstiprināšanu 2025. gadam, par ko ir domstarpības valdošajā koalīcijā, ko veido SPD, zaļie un liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP). Viņš pauda cerību, ka budžeta plāns būs gatavas līdz jūlija sākuma, lai Bundestāga deputāti to varētu mierīgi izpētīt vasaras brīvdienās.

Plānots, ka valdība apstiprinās budžetu 3. jūlijā un nosūtīs to parlamentam.

Klingbeils sarunas par budžetu raksturoja kā "grūtas un sarežģītas". "Esmu sapratis, ka finanšu plaisa ir tik liela, ka to nevar aizpildīt ar ietaupījumiem," sacīja Klingbeils.

"Tāpēc mums nepieciešamas radošas pieejas," viņš piebilda. SPD vēlas reformēt parāda griestus, kas būtiski ierobežo valsts iespējas uzņemties parādsaistības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!