Foto: AP/Scanpix

Vācijas policija piektdien paziņoja, ka ir novērsusi simtiem vides aktīvistu iebrukumu elektromobiļu būves uzņēmuma "Tesla" rūpnīcā pie Berlīnes, viņiem protestējot pret "Tesla" ietekmi uz vidi.

Demonstrantu pūļi piektdien pulcējās pie Grīnheides rūpnīcas, kas ir vienīgā "Tesla" ražošanas bāze Eiropā, turot plakātus ar sūdzībām par ūdens patēriņu šajā rūpnīcā un aicinot izmantot sabiedrisko transportu privātu automobiļu vietā.

Aktīvisti kopš februāra ir protestējuši mežā pie šīs rūpnīcas, paužot bažas par ūdens patēriņu un plāniem nocirst kokus, lai šī 2022. gada sākumā atvērtā rūpnīca tiktu paplašināta.

Martā iespējams dedzināšanas uzbrukums elektrības stabam, par kuru uzņēmās atbildību galēji kreiss grupējums, uz apmēram vienu nedēļu pārtrauca šīs rūpnīcas elektroapgādi, traucējot ražošanu.

"Tesla" vadītājs Īlons Masks toreiz nosauca vainīgos par "dumjākajiem ekoteroristiem uz Zemes" un sacīja, ka protestētāji pret šo uzņēmumu maldīgi izvirzījuši mērķi apturēt elektromobiļu ražošanu, nevis ar fosilo degvielu darbināmu automašīnu ražošanu.

Piektdien pie tuvējās dzelzceļa stacijas notikuša protesta gājiena laikā "simtiem dalībnieku ieskrēja mežā un mēģināja iekļūt "Tesla" objektā," telekanālā NTV paziņoja policijas preses sekretārs Mario Heinemans. "Mēs ar saviem spēkiem to novērsām."

Sociālajos medijos publicētā materiālā bija redzams, kā protestētāji melnās drēbēs, no kuriem daudzi valkāja medicīniskās maskas, skrien uz rūpnīcas perimetru, bet nemieru apspiešanas policija lieto piparu aerosolu, lai atspiestu viņus atpakaļ.

Policija paziņoja, ka demonstranti arī bloķēja netālo šoseju un dzelzceļa līniju, kā arī šāva petardes lidlaukā, kur "Tesla" glabā jaunos automobiļus.

Policija īslaicīgi aizturēja vairākus cilvēkus.

"Tādas kompānijas kā "Tesla" ar prieku iznīcina vidi savas peļņas labad," sacīja protesta organizatoru grupas "Disrupt Tesla" preses sekretārs Ole Bekers. "Tā vietā, lai būvētu apvidus automobiļus dažiem cilvēkiem, mums vajag būvēt autobusus un dzelzceļus daudziem cilvēkiem."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!