Фото: AFP/Scanpix/LETA

Slovākijas premjerministram Robertam Fico veikta otra operācija un viņa stāvoklis joprojām ir ļoti nopietns, piektdien paziņoja vicepremjers Roberts Kaliņāks.

"Viņš tika atkārtoti operēts, viņam tika veikta gandrīz divas stundas ilga operācija," pie slimnīcas Banska Bistricā žurnālistiem sacīja Kaliņāks.

Fico jau iepriekš tika veikta piecas stundas ilga operācija neilgi pēc sašaušanas.

"Viņa stāvoklis joprojām ir ļoti nopietns. Domāju, ka būs nepieciešamas pāris dienas, lai redzētu, kā attīstīsies viņa stāvoklis," piebilda Kaliņāks.

Banska Bistricas slimnīcas direktore sacīja, ka Fico ir pie samaņas, lai gan atrodas nopietnā stāvoklī.

Iepriekš piektdien vietējie plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka Slovākijas policija pārmeklējusi apsūdzētā vīrieša mājokli. Policisti kratīšanu veica kopā ar šāvēju, kurš bija tērpts bruņuvestē un ķiverē, pārmeklējot dzīvokli, ko viņš dalīja ar savu sievu rietumu pilsētā Levicē.

"Policija dzīvoklī uzturējās vairākas stundas. Viņi no dzīvokļa iznesa datoru un dokumentus," ziņo telekanāls "Markiza".

Slovākijas iekšlietu ministrs Matūšs Šutajs Eštoks ceturtdien paziņoja, ka vīrietis, kurš tika aizturēts saistībā ar Fico sašaušanu, apsūdzēts slepkavības mēģinājumā.

"Slovākijas policija strādā ar vienu uzbrukuma versiju, un aizdomās turētais ir apsūdzēts slepkavības mēģinājumā ar iepriekšēju nodomu," žurnālistiem sacīja ministrs, piebilstot, ka uzbrukums bijis politiski motivēts.

Pēc viņa teiktā, uzbrucējs bijis "vientuļais vilks", kurš nav piederējis nekādai politiskai grupai.

Premjerministru ar vairākiem šāvieniem smagi ievainoja 71 gadu vecs vīrietis kalnrūpniecības pilsētā Handlovā. Tas notika pie vietējā kultūras nama pēc valdības izbraukuma sēdes, kad Fico izgāja tikties ar atbalstītājiem.

Valdība paziņoja, ka uzbrukumam bija "politisks motīvs". Mediji ziņoja, ka policija nopratinājusi arī šāvēja sievu.

Vairāki Slovākijas mediji vēstīja, ka premjeru sašāvis rakstnieks Jurajs Čintula, kurš sociālajos tīklos atklāti paudis naidu pret Fico.

Eksprezidents norāda uz sabiedrības sašķeltību

Bijušais Slovākijas prezidents Ivans Gašparovičs piektdien pauda cerību, ka pēc nule notikušā atentāta pret premjerministru Robertu Fico dziļā sašķeltība valstī tiks mazināta.

"Slovākija ir totāli sašķelta," Čehijas sabiedriskajai televīzijai sacīja 83 gadus vecais eksprezidents, piebilstot, ka šajā briesmīgajā brīdī sabiedrībā parādījusies vismaz kaut kāda vienotība.

"Pat tie, kam ir pilnīgi atšķirīgi uzskati par Fico vai politiku Slovākijā, ir sapratuši, ka lietas nevar palikt tā, kā tas ir," sacīja Gašparovičs, kas valsti vadīja no 2004. līdz 2014. gadam.

Slovākijas parlaments ir "pārvēties par cirka telti un boksa ringu", kur tiek apspriesta politiķu privātā dzīve un izplatīts naids, sacīja bijušais valsts galva.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !