Foto: AP/Scanpix/LETA

Izraēlas triecienā Libānas dienvidos ir nogalināts kaujinieku grupējuma "Hezbollah" augsta ranga komandieris, paziņoja Irānas atbalstītais grupējums.

Nogalinātais komandieris Sami Abdallāhs, kas pazīstams arī kā Abu Talibs, bija dzimis 1969.gadā. "Hezbollah" "ar lielu lepnumu un lielu godu" ziņoja par viņa nāvi.

Libānas armijas ziņu avots pavēstīja, ka nogalinātais bija "līdz šim svarīgākais "Hezbollah" komandieris, kas nogalināts kopš kara sākuma". Ar to bija domāts karš Gazas joslā starp Izraēlu un kaujinieku grupējumu "Hamās", kas notiek kopš 7.oktobra un ir uzkurinājis bruņotu vardarbību uz Izraēlas-Libānas robežas.

Ziņu avots paziņoja, ka trieciens notika Džuaijas pilsētā 15 kilometrus no Izraēlas robežas un tajā arī nogalināti vēl trīs cilvēki.

Avoti Libānas drošības struktūrās atklāja, ka Abdallāhs vadīja tā dēvēto "Hezbollah" Nasra brigādi, kas ir atbildīga par militārajām operācijām Libānas dienvidu centrālajā daļā. Viņa bēres gaidāmas Beirūtas dienvidos.

Pēc Abdallāha likvidācijas Izraēlas armija trešdien paziņoja, ka no Libānas uz Izraēlas ziemeļiem izšautas aptuveni 160 raķetes. Daļu no tām notrieca pretgaisa aizsardzības sistēma, bet citas trāpīja vairākās vietās Izraēlas ziemeļos.

Atbildes triecieni sniegušies neierasti tālu Izraēlas vidienē - līdz Tiberijai un Galilejas jūrai, vēsta vietējie mediji.

Triecienu rezultātā izcēlušies vairāki ugunsgrēki. Policija ziņo, ka raķetes nokritušas neapdzīvotās vietās, un ziņu par upuriem nav.

Apšaudes pāri robežai starp "Hezbollah" un Izraēlas spēkiem ir pastiprinājušās pēdējo dienu laikā.

Bruņotās sadursmēs uz abu valstu robežas kopš 7.oktobra ir nogalināti vismaz 458 cilvēki Libānā, kā arī vismaz 15 Izraēlas karavīri. Desmitiem tūkstoši cilvēku ir zaudējuši pajumti, ap 150 000 cilvēku ir evakuēti vai paši devušies prom no kauju zonas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!