Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu trešdien paziņoja, ka Izraēla ir "gatava ļoti intensīvai operācijai" uz robežas ar Libānu, kur teju ik dienu notiek Izraēlas armijas un Libānas grupējuma "Hezbollah" savstarpējas apšaudes.

"Mēs esam gatavi ļoti intensīvai operācijai ziemeļos. Tā vai citādi, mēs atjaunosim drošību ziemeļos," trešdien vizītes gaitā pierobežas zonā sacīja Netanjahu.

Premjerministra galēji labējie koalīcijas partneri - nacionālās drošības ministrs Itamars Bengvirs un finanšu ministrs Bezalels Smotričs - pēdējo dienu laikā aicinājuši steidzami rīkoties, lai atjaunotu drošību Izraēlas ziemeļos.

"Viņi mūs šeit sadedzina, visiem "Hezbollah" bastioniem arī vajadzētu degt un tikt iznīcinātiem. Karš!" otrdien platformā "Telegram" pauda Bengvirs.

Smotričs pirmdien sacīja: "Mums ir jāpārceļ drošības josla no Izraēlas teritorijas iekšienes Galilejā uz Libānas dienvidiem, arī ar sauszemes iebrukumu, teritorijas okupāciju un "Hizbollah" teroristu un simtiem tūkstošu libāniešu, kuru vidū slēpjas "Hizbollah", atvirzīšanu uz otru Litani upes pusi", kas atrodas gandrīz 30 kilometrus uz ziemeļiem no robežas.

Saskaņā ar ziņu aģentūras AFP datiem kopš oktobra sākuma vardarbībā Libānā ir nogalināti vismaz 455 cilvēki, galvenokārt kaujinieki, bet arī 88 civiliedzīvotāji.

Izraēlas pusē saskaņā ar armijas datiem ir nogalināti vismaz 14 karavīri un 11 civiliedzīvotāji.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!