Foto: Kadrs no video

Vācijas bruņojuma rūpniecības uzņēmums "Rheinmetall" sāks Ukrainā ražot bruņumašīnas "Lynx", trešdien paziņoja uzņēmums.

"Rheinmetall" atklāja, ka Ukrainas atjaunošanas konferences laikā Berlīnē tika parakstīts saprašanās memorands. Līdz šim "Lynx" ražotas tikai Vācijā un Ungārijā.

"Rheinmetall" vadītājs Armīns Papergers atklāja, ka uzņēmums plāno šogad nodot Ukrainai pirmās mašīnas "Lynx" un tuvākajā nākotnē sākt to ražošanu Ukrainā. Ukrainas valdība apstiprināja, ka "Lynx" ražošanu plānots sākts šogad.

"Rheinmetall" preses pārstāvis sacīja, ka ražošanu vadīs "Rheinmetall Ukrainian Defense Industry", kas ir "Rheinmetall" un Ukrainas valsts koncerna kopīgi izveidotais uzņēmums. "Rheinmetall" tajā pieder 51% akciju.

Mērķis ir piegādāt Ukrainai vairākus simtus bruņumašīnu saskaņā ar līgumu, kas vēl jāparaksta, kā arī nodrošināt karavīru apmācību to lietošanā, bruņumašīnu apkopi un remontu.

Ukraina un "Rheinmetall" kopīgi īsteno vairākus projektus, tostarp ražos 155 milimetru artilērijas munīciju.

"Kādu dienu Ukraina pievienosies ES [Eiropas Savienībai] un NATO, un abām organizācijām būs spēcīgs partneris ar spēcīgu aizsardzības rūpniecību, kas nekonkurē, bet papildina. Kopā veidosim brīvās pasaules arsenālu," sacīja Ukrainas stratēģiskās rūpniecības ministrs Oleksandrs Kamišins.

Čehija iegādāsies līdz 77 vācu tankiem "Leopard"

Čehija tuvāko gadu laikā iegādāsies līdz 77 vācu tankiem "Leopard", ar kuriem aizstās novecojušos padomju laiku tankus, trešdien paziņoja Prāga.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī Čehija ir atbalstījusi Ukrainu un nosūtījusi tai vismaz 62 tankus, kas savulaik ražoti Krievijā.

Čehija jaunos "Leopard" tankus iegādāsies kopīgā iepirkuma darījumā ar citām Eiropas valstīm, kas ļāvis samazināt cenas.

"Kopīgais iepirkums ar vairākām citām Eiropas valstīm, tostarp Vāciju (..) neapšaubāmi ir izdevīgs," žurnālistiem sacīja Čehijas premjerministrs Petrs Fiala, nenosaucot citu partneru vārdus.

Čehija iegādāsies 61 "Leopard 2A8" tanku ar iespēju iegādāties vēl 16, paziņoja premjers, piebilstot, ka pirkuma summa būs aptuveni 2,3 miljardi ASV dolāru.

Čehijas armija saņems arī 30 tankus "Leopard 2A4" no Vācijas kā dāvanu apmaiņā pret Ukrainai nosūtītajām tehnoloģijām un iegādāsies vēl 15 tankus "2A4", paziņoja Fiala.

"Tankus (2A8) mums vajadzētu sākt saņemt 2027. gadā, un 2030.g

adā mums kopumā būtu 122 tanki," atklāja aizsardzības ministre Jana Černohova. "Mēs vēlamies pēc iespējas ātrāk izveidot smago brigādi," viņa piebilda.

Fiala sacīja, ka Černohova iesniegs pilnīgu iepirkuma projektu līdz gada beigām.

Viņš norādīja, ka valdība šogad aizsardzībai tērēs 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kā to prasa NATO.

Čehija ir ievērojami palielinājusi aizsardzības izdevumus kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma, tai skaitā noslēgusi līgumus par 24 ASV ražotu iznīcinātāju F-35 iegādi, kā arī par 48 Izraēlas raķešu un 210 kaujas transportlīdzekļu "CV 90" iegādi no Zviedrijas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!