Foto: AFP/Scanpix/LETA

Sarunas ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu ir iespējamas, tomēr tikai izmantojot starpniekus, intervijā ASV laikrakstam "Philadelphia Inquirer" paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Iepriekš viņš ne reizi vien uzsvēris, ka sarunas ar Putinu nav iespējamas.

Ukrainas prezidents intervijā norādīja, ka vienīgā sarunu iespēja ar Krievijas diktatoru ir izmantojot starpniekus, kā tas tika darīts, apspriežot Melnās jūras labības koridoru.

"Šāds modelis pirmo reizi tika izmantots graudu koridora piemērā, kad Ukraina risināja sarunas nevis ar Krieviju, bet gan ar ANO un Turciju. Tās savukārt uzņēmās atbildību risināt sarunas ar mums un pēc tam parakstīt attiecīgu vienošanos ar Krieviju. Tā tas arī notika: divi spoguļlīgumi, kuriem pa vidu bija ANO un Turcija," sacīja Zelenskis.

Intervijā viņš arī teica, ka uzdevums ir nepieļaut pilnīgu Ukrainas un visa ukrainiskā iznīcināšanu un panākt, lai pašreizējās un nākamās ukraiņu paaudzes dzīvotu drošībā.

Ukrainas prezidents norādīja, ka ekonomisko drošību radīs valsts dalība Eiropas Savienībā. Turklāt viņš uzsvēra, ka Ukrainai ir jābūt arī NATO dalībniecei, jo bez tās viņa valstij saglabājas lieli riski.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!