Foto: Reuters/Scanpix
Traģiskā apšaude Norvēģijas salā Utoejā, valdošās Darba partijas jauniešu vasaras nometnē ilgusi stundu, ziņo BBC.

Šāvējs aukstasinīgi stundu turpinājis šaut uz neapbruņotiem pusaudžiem. Pašlaik ir ziņas par 84 apšaudē bojāgājušajiem, taču vietējā policija pieļauj, ka upuru skaits vēl varētu pieaugt.

Likumsargi vēl pārmeklē saliņas piekrasti, jo pieļauj, ka jaunieši mēģinājuši aizbēgt no apšaudes un glābties, peldot prom no salas.

Jau vēstīts, ka Norvēģijā piektdien notika sprādziens galvaspilsētas Oslo valdības ēku rajonā, kurā gājuši bojā septiņi cilvēki, un kāds vīrietis policista formā atklājis uguni valdošās partijas jauniešu vasaras nometnē, nogalinot 80 cilvēkus, informēja amatpersonas un plašsaziņas līdzekļi.

Vīrietis, kurš šāva jauniešu nometnē, ir aizturēts. Tas ir 32 gadus vecs Norvēģijas pilsonis Anderss Bērings-Breivīks, kuram ir sakari ar galēji labējiem grupējumiem. Pēc policijas amatpersonu teiktā, sprādziens Oslo un apšaude nometnē, visticamāk, ir savstarpēji saistīti.

Oslo piektdien notika bumbas sprādziens pie valdības un tabloīda VG redakcijas ēkām, kurā gājuši bojā septiņi un smagi ievainoti deviņi cilvēki.

Norvēģijas premjers Norvēģijas premjers Jenss Stoltenbergs notikušo nodevēja par murgu un nacionālo traģēdiju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!