Foto: AP/Scanpix

Meksikas lielākā un vardarbīgākā narkotiku karteļa ”Zeta” līderis Eriberto Laskano pirmdien vakarā nogalināts apšaudē valsts ziemeļu daļā, atsaucoties uz Meksikas armijas paziņojumu, otrdien vēsta raidsabiedrība BBC.

Armija paziņojusi, ka vēl gan tiek gaidīts kriminālistu slēdziens, taču viņi ir pārliecināti, ka nogalinātais ir Laskano. Narkobarons, kuru sauc arī par ”Bendi”, ir bēdīgi slavenā karteļa dibinātājs. Viņa vadītā noziedzīgā struktūra ir atbildīga par vairākām masu slepkavībām un cilvēku nolaupīšanām. Varas iestādes uzskata, ka Laskano ir atbildīgs par 2004.gadā notikušo vietējā laikraksta redaktora Francisko Orteza Franko slepkavību un citiem noziegumiem.

Tiek lēsts, ka pēdējo sešu gadu laikā, kopš cīņā ar organizēto noziedzību iesaistījusies armija, karteļu vardarbības rezultātā gājuši bojā aptuveni 50 000 cilvēku. Noziedzīgās vides analītiķi jau paziņojuši, ka Laskano nāve ir liela uzvara pret vardarbīgo karteli. Vēl divi cilvēki, kurus uzskatīja par bandas locekļiem, sestdien sadursmēs ar armiju tika nogalināti netālu no robežas ar Teksasu.

Pirms ziņas par Laskabo nāvi armija paziņoja, ka notvērusi kādu citu ”Zeta” vadītāju – karteļa komandieri Salvadoru Alfonso Martinesu Eskovedo. Viņu uzskata par atbildīgu 72 nelegālo imigrantu slepkavībās, kā arī citos noziegumos.

"Zeta" pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados izveidoja bijušie armijas elites vienību karavīri. Sākotnēji viņi strādāja narkokarteļa "Golfo" labā, taču vēlāk uzsāka patstāvīgu "biznesu". 2010.gadā notika daudzas "Zetas" sadursmes par ietekmi ar bijušajiem darba devējiem no "Golfo" Tamaulipas un Nuevo - Leonas štatos valsts ziemeļos.

BBC iepriekš vēstīja, ka ”Zeta” ir Meksikas lielākais narkokartelis, kurš kontrolē lielāko teritoriju, apsteidzot savu sīvāko konkurentu ”Sinaloa” karteli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!