Foto: Publicitātes foto
ASV Federālā aviācijas pārvalde (FAA) trešdien apturēja visu ASV reģistrēto lidmašīnu "Boeing 787 Dreamliner" izmantošanu avioreisu veikšanai, ņemot vērā iespējamas akumulatora aizdegšanās risku šī modeļa lidmašīnās.

Japānas aviosabiedrības "All Nippon Airways" (ANA) lidmašīna "Boeing 787 Dreamliner" trešdien pusstundu pēc izlidošanas veica ārkārtas nolaišanos akumulatora problēmas dēļ. Pēc šī incidenta Japānas lielākās aviosabiedrības ANA un "Japan Airlines" (JAL) apturēja "Boeing 787 Dreamliner" izmantošanu avioreisu veikšanai.

FAA paziņoja, ka šī incidenta dēļ "pieprasa operatoriem uz laiku apturēt operācijas" ar lidmašīnām "Boeing 787 Dreamliner". ASV reģistrēto lidmašīnu "Boeing 787" operatoriem pirms lidojumu veikšanas ar tām ir jāpierāda FAA, ka šo lidmašīnu akumulatori ir droši.

FAA solīja sadarboties ar aviobūves kompāniju "Boeing" un aviosabiedrībām, lai izstrādātu rīcības plānu, kas ļautu iespējami ātri un droši atsākt lidojumus ar ASV reģistrētajām "Boeing 787 Dreamliner".

Pasaulē lielākā aviosabiedrība "United Airlines" pašlaik ir vienīgā ASV aviokompānija, kura ekspluatē lidmašīnas "Boeing 787 Dreamliner". Tai pieder sešas šī modeļa lidmašīnas.

Visā pasaulē pašlaik ekspluatācijā ir aptuveni 50 lidmašīnas "Boeing 787 Dreamliner". Apmēram puse no tām pieder Japānas aviosabiedrībām ANA un JAL.

Ņemot vērā FAA ieteikumu, Indijas civilās aviācijas regulators ceturtdien paziņoja, ka devis rīkojumu aviosabiedrībai "Air India" apturēt tai piederošo sešu "Dreamliner" izmantošanu. Pēc šī ieteikuma arī Čīles aviosabiedrība LAN trešdien paziņoja, ka aptur tai piederošo triju "Dreamliner" izmantošanu.

Pēdējās nedēļās "Dreamliner" ir bijušas iesaistītas vairākos incidentos. Japānas Transporta ministrija pirmdien paziņoja, ka ir sākta šo lidmašīnu pārbaude pēc tam, kad nepilnas nedēļas laikā vienai no tām divreiz tika konstatēta degvielas noplūde.

8.janvārī degvielas noplūde no JAL lidmašīnas "Dreamliner" tika konstatēta ASV Bostonas pilsētas Logana lidostā, bet 13.janvārī - Tokijas Naritas lidostā.

7.janvārī JAL lidmašīnā "Dreamliner" izcēlās ugunsgrēks, kad tā, ielidojot no Japānas, nolaidās Bostonā. 11.janvārī ASV regulatori paziņoja, ka tiks veikta padziļināta lidaparāta drošuma pārbaude. FAA trešdien paziņoja, ka gan šis ugunsgrēks, gan trešdienas incidents ir saistīti ar litija jonu akumulatora problēmu.

ANA lidmašīnai "Boeing 787 Dreamliner" 11.janvārī Japānā reisa laikā ieplaisāja stikls pilotu kabīnē, bet neviens no 246 pasažieriem un apkalpes locekļiem necieta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!