Foto: AP/Scanpix
Pastāv bažas, ka sestdien Kanādā notikušajā naftas dzelzceļa cisternu sastāva eksplozijā gājuši bojā cilvēki, kas atradušies no avārijas vieta netālu esošajā bārā, vēsta raidsabiedrība "Sky News".

Vilciens ar 73 naftas cisternām Lakmegantikas pilsētiņā avarēja un aizdegās sestdien ap vieniem naktī pēc vietējā laika. Ir apstiprināta piecu cilvēku bojāeja, bet vēl aptuveni 40 ir pazuduši.

Premjerministrs Stīvens Hārpers notikuma vietu salīdzina ar "kara zonu", tikmēr vietējie iedzīvotāji stāsta, ka liesmas aprijušas no katastrofas vietas netālu esošos bāru "Musi-Cafe".

Naktsklubā katastrofas brīdī atradušies aptuveni 60 cilvēki, no kuriem 20 svinējuši dzimšanas dienu.

44 gadus vecais Bernards Hebergs vilciena avārijas brīdī smēķējis izklaides iestādes pagalmā. "Es redzēju paceļamies uguns sienu. Cilvēki nāca ārā uz terases. Es paķēru savu divriteni, kas stāvēja pie terases margām," stāsta aculiecinieks, kurš guvis otrās pakāpes apdegumus.

"Es sāku mīt pedāļus un tad es apstājos un paskatījos atpakaļ. Es redzēju, ka tur iekšā bija visi tie cilvēki, un es uzreiz zināju, ka viņiem nav iespējas izglābties. Smēķēšana izglāba manu dzīvību," vietējam laikrakstam "The Globe and Mail" pastāstīja vīrietis.

Bāra īpašnieks Džanniks Gange no iestādes bija devies prom neilgi pirms eksplozijas. Vēlāk viņam zvanījusi viena no viesmīlēm, kas bija palikusi telpās.

"Viņa kliedza, ka visur ir ugunis. Es nesapratu. Es teicu: "Tiec ārā no restorāna. Atstāj visu tur. Mēs rīt visu savāksim un vēlāk aizslēgsim."," īpašnieks atklāja laikrakstam "National Post".

Šai viesmīlei ir izdevies izglābties, tikmēr nav nekādu ziņu par trīs citām darbiniecēm un dziedātāju, kas nelaimes brīdī atradās telpās, norāda Gange.

"Viņi neatradīs nevienu izdzīvojušo. Tas nav iespējams. Cilvēki gaida jaunumus, bet ugunī šādā temperatūrā nekas nepaliek pāri. Tā kausē vagonus," stāsta krodzinieks.

Jau vēstīts, ka sestdien Kanādas pilsētiņā Lakmegantikā notika vilciena avārija. Vilciens ar naftas cisternām noskrēja no sliedēm un aizdegās. Vairākas cisternas cita pēc citas uzsprāga un nopostīja aptuveni 30 tuvākās mājās. Varas iestādes evakuēja trešdaļu no aptuveni 6000 pilsētiņas iedzīvotāju.

Kanādas dabas un ekoloģijas ministrija informējusi, ka vilcienā bija 73 cisternas. Vilciens bija ceļā un ASV Menas štatu, tas piederēja kompānijai "Montreal Maine & Atlantic", kurai pieder arī aptuveni 800 kilometru garais dzelzceļa posms, kas savieno  Menas un Vermontas štatus ar Kanādas Kvebeku un Ņubrunsviku.

Pašlaik katastrofas iemesli vēl nav zināmi, bet policija pieļauj, ka vilciens kļuva nevadāms. Kompānija, kurai piederēja vilciens, norādīja, ka mašīnists ievēroja visas instrukcijas, viņš bija apturējis vilcienu un gaidījis savas maiņas beigas. Kompānijas pārstāvji atzinuši, ka pagaidām nezināmu iemeslu dēļ vilcienam atteikusies darboties bremzēšanas sistēma.

Saskaņā ar dzelzceļa uzņēmuma pārstāvju teikto, sprādziens notika, kad vilciens stāvējis uz rezerves ceļa un mašīnists tajā neatradās. Pēc ministrijas datiem, avārijas rezultāta ir piesārņota netālu esošā Šodjēras upe. Speciālisti arī ierīkojuši mobilo laboratoriju, lai novērotu gaisa kvalitāti.

Savukārt vietējie iedzīvotāji aģentūrai AP stāstījuši, ka sprādziens un uguns nodarījuši briesmīgus postījumus pilsētiņai. "Mēs nekad neko tādu neesam redzējuši. Tur vairs nekā nav. Ne veikala "Metro", nekā, viss, kas tur bija, ir sagrauts," stāstījis Klods Bernārs.

Lakmegantika atrodas ezera krastā, 250 kilometru attālumā no Monreālas, tajā dzīvo aptuveni 6000 cilvēku.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!