Foto: RIA Novosti/Scanpix

Hamburgā bāzētais Starptautiskais Jūras tiesību tribunāls piektdien licis Krievijai atbrīvot aizturēto starptautiskās vides aizstāvju organizācijas "Greenpeace" kuģi un tā apkalpes locekļus.

Jau vēstīts, ka ar prasību pret Krieviju tribunālā šā mēneša sākumā vērsās Nīderlande, zem kuras karoga kuģoja "Greenpeace" kuģis "Arctic Sunrise".

Krievijas tiesas šonedēļ pabeidza izskatīt visu 30 "Greenpeace" aktīvistu aresta lietas, 29 no viņiem atbrīvoti pret drošības naudu. 23 no viņiem jau līdz piektdienai atbrīvoti no apcietinājuma.

"Greenpeace" aktīvisti 18.septembrī Barenca jūrā mēģināja nokļūt uz uzņēmuma "Gazprom neftj šeļf" naftas ieguves platformas "Prirazlomnaja", lai tur sarīkotu protesta akciju pret naftas ieguvi Arktikā. Nākamajā dienā Krievijas robežsargi no helikoptera nokļuva uz aktīvistu kuģa "Arctic Sunrise" klāja. Pēc aizturēšanas "Arctic Sunrise" kapteinis atteicās vadīt kuģi. Tad kuģis tika aizvilkts uz Murmanskas ostu.

Aizturēto vidū ir seši Lielbritānijas un četri Krievijas pilsoņi, kā arī vēl 16 citu valstu, tostarp Argentīnas, Itālijas, Francijas un Austrālijas, pilsoņi.

Aizturētie sākotnēji tika apsūdzēti pirātismā, bet oktobra beigās Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka apsūdzības pirātismā tiek pārkvalificētas uz apsūdzībām huligānismā.

Aktīvistu arestēšana piesaistīja plašas sabiedrības uzmanību, un vairākas pasaules mēroga slavenības, tostarp Madonna un Pols Makartnijs, nākušas klajā ar aicinājumu viņus atbrīvot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!