Foto: AFP/Scanpix
Ukrainas policija sestdien izklīdinājusi opozīcijas mītiņu Kijevas centrā, kura dalībnieki protestēja pret prezidenta Viktora Janukoviča atteikšanos parakstīt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES).

Milicija, kas demonstrantu izklīdināšanas operāciju sāka plkst.4.30, izmantojusi asaru gāzi un stekus. Desmitiem cilvēku guvuši ievainojumus. Desmitiem protestētāju ir arestēti.

Aculiecinieki stāsta, ka pirms uzbrukuma protestētājiem, miliči uz laukumu izšāvuši trokšņa granātas.

"Desmitiem ievainoti, desmitiem arestēti," savā Tvitera kontā ziņo parlamenta deputāts Andrijs Ševčenko. "Ukraina neko tādu vēl nav pieredzējusi."

Kā ziņots, opozīcijas līderi piektdienas vakarā mītiņā, uz kuru bija pulcējušies aptuveni 100 000 cilvēku, pieprasīja Janukoviča atkāpšanos.
Pēc mītiņa aptuveni 1000 protestētāju palika Neatkarības laukumā, kurš 2004.gadā kļuva par tā dēvētās Oranžās revolūcijas epicentru.

"Mēs dejojām, lēkājām un izsaucām miermīlīgus saukļus," aģentūrai AFP stāstīja 17 gadus vecā Marija Čalkina, viena no protestētājām. "Viņi [miliči] sāka bez izšķirības sist ikvienu. Viņi sita visus, vecos, meitenes, pat bērnus."

Pati Čalkina zaudējusi samaņu un tikusi nogādāta slimnīcā.
Pēc demonstrantu padzīšanas no Neatkarības laukuma miliči tos vajājuši arī blakus esošajās ielās.

Ap laukumu milicija izvietojusi kārtības sargu ķēdes, lai neļautu opozīcijas aktīvistiem atgriezties.

Mītiņa organizatori pie vienas no baznīcām Kijevas centrā izveidojuši pirmās palīdzības punktu.

Jau piektdienas vakarā miliči piekāvuši vismaz četrus cilvēkus, tostarp aģentūras "Reuters" televīzijas operatoru un fotogrāfu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!