Foto: AP/Scanpix

"Zāles" smēķēšana nav bīstamāka par dzeršanu, intervijā žurnālam "The New Yorker" atzinis ASV prezidents Baraks Obama, vienlaikus tomēr norādot, ka marihuānas lietošanu viņš uzskata par "sliktu ideju".

"Kā jau tas ir ticis labi dokumentēts, es, būdams jaunietis, esmu smēķējis "zāli", un es to uzskatu par sliktu ieradumu un netikumu, kas nav stipri atšķirīgs no cigaretēm, kuras es smēķēju, būdams jauns cilvēks, kā arī lielu daļu pieauguša cilvēka dzīves," sacīja Obama. "Es neuzskatu, ka tā ir bīstamāka par alkoholu."

Viņš piebilda, ka savām meitām Sašai un Malijai teicis, ka tā ir "slikta ideja, laika izšķiešana un ka tas nav ļoti veselīgi".

Obama žurnālam arī norādīja, ka "vidusšķiras jaunieši par "zāles" smēķēšanu nenonāk cietumā, nabadzīgie - nonāk".

"Pastāv lielāka varbūtība, ka afroamerikāņu jaunieši un latīņamerikāņu jaunieši būs nabadzīgi un ka viņiem būs mazāk resursu un atbalsta, lai izvairītos no pārmērīgi bargiem sodiem," viņš piebilda.

Šajā sakarībā viņš pozitīvi novērtēja marihuānas legalizāciju Kolorādo un Vašingtonas štatā.

"Sabiedrībai tas ir svarīgi, lai nebūtu tādas situācijas, kad liela cilvēku daļa vienu vai otru reizi ir pārkāpusi likumi un tikai nedaudzi atlasītie tiek sodīti," viņš sacīja.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka abos štatos spertie soļi ir "eksperiments", ar kuru tiek mests izaicinājums.

"Es uzskatu, ka tie, kas skaidro, ka marihuānas legalizēšana ir panaceja un ka tā atrisinās visas šīs sociālās problēmas, šo lietu, iespējams, pārspīlē," norādīja Obama.

Prezidents arī skaidri nošķīra marihuānu no spēcīgākajām narkotikām.

"Es arī uzskatu, runājot par stiprākajām narkotikām, ka lietotājiem nodarītais kaitējums ir pamatīgs un sociālās izmaksas ir pamatīgas," uzsvēra Baltā nama saimnieks.

Likums par marihuānas legalizēšanu Kolorādo stājās spēkā 1.janvārī, bet Vašingtonas štatā tas stāsies spēkā šā gada laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!