Foto: Reuters/Scanpix

Ukrainā izdots orderis no amata atceltā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča arestam, atsaucoties uz pagaidu iekšlietu ministra paziņojumu, ziņo aģentūra AP.

Prokuratūra ir sākusi kriminālizmeklēšanu pret Janukoviču un citām amatpersonām par "miermīlīgu pilsoņu masu slepkavībām", paziņoja pagaidu iekšlietu ministrs Arsens Avakovs.

Tikmēr Janukovičs, kura atrašanās vieta skaidri nav zināma, svētdien esot redzēts Krimā, kur ar automašīnu devies nezināmā virzienā.

Vēstīts, ka pēc pagājušās nedēļas asiņainajām sadursmēm Kijevā, kurās gājuši bojā vairāk nekā 80 cilvēku - daudzi no snaipera raidītām lodēm -, parlaments ir atcēlis no amata prezidentu Viktoru Janukoviču, kura atrašanās vieta nav skaidri zināma.

Zināms, ka sestdien Janukovičs devās uz Ukrainas austrumu pilsētu Harkovu, bet pēc tam centies ar privāto lidmašīnu izlidot no valsts, bet tas nav izdevies. Internetā publiskots video ar Janukoviča bēgšanu no savas rezidences.

Jau vēstīts, ka pagājusī nedēļa Kijevā izvērsās par asinspirti, kad 18. februārī sākās vardarbīgas milicijas un protestētāju sadursmes. Bojā ir gājuši vairāk nekā 80 cilvēki. Aktīvisti notikušajā vaino drošības spēkus, kas atklājuši uguni pa neapbruņotiem Maidana dalībniekiem.

Tāpat daudzu protestētāju nāvē vaino snaiperus. Apšaudīti arī mediķi, kas centās palīdzēt ievainotajiem.

Asinsizliešana beigusies piektdien, kad strauji meklēts politisks risinājums. Janukovičs un opozīcijas pārstāvji parakstīja vienošanos par konflikta noregulējumu. Parlaments lēma par 2004. gada konstitūcijas atjaunošanu un bijušās premjerministrs Jūlijas Timošenko atbrīvošanu no ieslodzījuma, bet vēlāk no amata atbrīvot Janukovičs.

Pret valdību vērsti protesti Ukrainā notiek kopš novembra beigām, kad prezidents  Viktors Janukovičs Viļņā notikušajā Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības samitā neparakstīja sadarbības līgumu ar ES. Sākumā demonstranti pulcējās Kijevas Neatkarības laukumā, bet vēlāk nemieri pārņēma arī reģionus.

Pret valdību vērstais noskaņojums un protesti pastiprinājās, kad  varas iestādes centās Kijevas centrā sapulcējušos cilvēkus izdzenāt ar spēku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!