Foto: Reuters/Scanpix

Ukrainas austrumu apgabalos, kur vairāku pilsētu valdības un drošības iestāžu ēkas ir ieņēmuši prokrieviskie kaujinieki, turpinās saspringta situācija un armijas vienību pulcēšanās.

Lai gan Krievija noliedz, ka ir saistīta ar šiem notikumiem, Kijeva un virkne Rietumvalstu ir pārliecinātas, ka operāciju situācijas destabilizēšanai vada Maskava. Videomateriāli un fotogrāfijas no Ukrainas austrumiem liecina, ka tur darbojas labi bruņoti "zaļie vīriņi", tāpat kā pirms dažām nedēļām Krimā.

Ukrainas varas iestādes ir paziņojušas, ka valsts austrumu reģionos ir sākta pretterorisma operācija ar armijas iesaistīšanu. Otrdien Ukrainas drošības spēkiem ir izdevies atgūt militāro lidostu pie Kramatorskas.

Jau vēstīts, ka nedēļas nogalē bruņotas prokrieviski noskaņotas separātistu grupas Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts administrācijas un drošības dienestu ēkas. Ukraina valdība ir pasludinājusi pretterorisma operāciju pret bruņotajām grupām.

Pirmdien arvien biežāk parādās ziņas par tiešu Krievijas militārpersonu līdzdalību šajos notikumos. Vietām atklāti parādās arī tā dēvētie "zaļie cilvēciņi" - ļoti labi bruņoti un vienādās militārās uniformās tērpti cilvēki, kas aktīvi darbojās Krimā pirms tās aneksijas, ko Maskava īstenoja pagājušajā mēnesī.

Faktiski neviens nešaubās, ka tās ir Krievijas armijas vienības, kuras, pārkāpjot jebkādus starptautiskās kara vešanas normas, darbojas bez izšķirības zīmēm.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!