Foto: AFP/Scanpix

Krievijas Rostovas apgabala pierobežas pilsētā Doņeckā dzīvojamajā mājā svētdien trāpījis no Ukrainas izšauts lādiņš, kā rezultātā viens civiliedzīvotājs gājis bojā, bet divi ievainoti, vēsta Krievijas aģentūra "RIA Novosti".

Krievija šai sakarā jau nākusi klajā ar paziņojumu, kas šis incidents liecina par "bīstamu spriedzes palielināšanos", kas rada nopietnus draudus Krievijas pilsoņiem. Krievijas Ārlietu ministrija brīdina, ka tās rīcība būs "barga un konkrēta", bet sākumā ir jānoskaidro visi notikušā fakti.


Ukrainas puse tikmēr noliedz, ka tās karavīri būtu šāvuši pa Krievijas teritoriju.

"Nepārprotami, Ukrainas karavīri pa Krievijas Federācijas teritoriju nešauj. Mēs nešāvām," paziņoja Nacionālās drošības un aizsardzības padomes runasvīrs Andrijs Lisenko.

Vēstīts, ka Maskava sestdien apvainoja Ukrainu uzbrukumā Krievijas robežsargiem un robežas pārkāpšanā. "Tamlīdzīgu provokāciju atkārtošanās gadījumā Krievija atstāj sev tiesības pieņemt visus Krievijas Federācijas likumdošanā paredzētos mērus savas teritorijas aizsardzībai un Krievijas pilsoņu drošības garantēšanai," brīdināja Maskava.

Pirms tam sestdien Ukrainas Ārlietu ministrija Krievijai bija nosūtījusi protestu par to, ka no Krievijas apdzīvotās vietas Kuibiševas apkārtnes naktī ar mīnmetējiem apšaudīts Ukrainas robežpārejas punkts "Marinovka".

Savukārt 11. jūlijā fiksēti vairāki gadījumi, kad no Krievijas puses Ukrainā ielidojuši bezpilota lidaparāti, norāda Ukrainas Ārlietu ministrija.

Ukrainas robežsargi piektdien informēja, ka prokrieviskie kaujinieki regulāri apšauda Krievijas teritoriju, lai izprovocētu uzbrukumu Ukrainai.

Ukrainas austrumu reģionos notiek sīvas kaujas. Drošības spēki pretterorisma operācijas ietvaros cīnās ar prokrieviskajiem kaujiniekiem, kuri reģionā darbojas jau no aprīļa. Mediji ziņo, ka kaujiniekiem ierodas papildspēki no Krievijas. Tiek uzskatīts, ka nemierus atbalsta Kremlis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!